Zavrieť

Porady

služobná cesta pred nástupom

Zamestnanec má nastúpiť do práce od 1.2., v januári má prísť podpísať zmluvu. Je možné takéhoto zamestnanca už v januári vyslať na služobnú cestu z dôvodu podpisu PZ a preplatiť mu náhrady podľa zákona o cestovných náhradách?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Je jasné, že podľa zákona o cestovných náhradách sa postupovať nedá.
    Ale vraj firmy uspešným záujemcom preplácajú cestovné aj pred začatím pracovnej zmluvy, má s tým niekto skúsenosť, vie niekto na základe čoho.
    Ďakujem

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Nutricia Pozri príspevok
    čo tak spísať dohodu o vykonaní práce a cez túto dohodu mu preplatit náklady.
    Ďakujem za radu, to som skúšala, ale zatiaľ mi to neprešlo, lebo tam musí byť nejaký, aj keď smiešny honorár.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Nutricia Pozri príspevok
    ved tie náklady budú honorár
    Ďakujem, viem ako to myslíš,ale dôvod prečo uzatvárať dohodu je ten, že vtedy vznikne nárok na preplatenie cesty podľa zákona o cestovných náhradách a keby som jej náklady dala ako honorár už by som jej nechcela preplatiť "cesťák" a to by mohol byť problém. Ale ďakujem, evidujem to ako možnosť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nike Pozri príspevok
    Ďakujem, viem ako to myslíš,ale dôvod prečo uzatvárať dohodu je ten, že vtedy vznikne nárok na preplatenie cesty podľa zákona o cestovných náhradách a keby som jej náklady dala ako honorár už by som jej nechcela preplatiť "cesťák" a to by mohol byť problém. Ale ďakujem, evidujem to ako možnosť.
    Nesuhlasim, pri dohode nevznika automaticky narok na cestovne nahrady,
    pokial tieto nie su v dohode priamo dohodnute.
    Takze kludne mozes uzatvorit dohodu na 1 den s vyskou mzdy = cestovnym vydavkom /naklady na cestu + "diety"/, ak sa tak s buducim zamestnancom dohodnes /pripadne este prirataj dan/.

    Dalsia moznost je, vypisat "cestak" az na 1.2., ale to v nom nesmies preplacat listky a pod., jedine pouzitie vlastneho vozidla.

    služobná cesta pred nástupom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.