Zavrieť

Porady

danovy bonus na dieta

chcem sa spytat na jednu vec - manzelka bola cely r.2009 nezamestnana, ja som bol tiez ale aj som podnikal. Manzelka nedostavala ziadnu podporu, iba sumu okolo 21 EUR, co je prispevok na dieta.

Otazka1: mozem si uplatnit v danovom priznani Danovy bonus na dieta ? Ci sa nezapocitava ten prispevok co dostavala, lebo okrem toho sme na dieta nedostavali nic. A ak si mozem uplatnit tak na cely rok, alebo len na tie mesiace ked som podnikal?

Otazka2: Mozem si uplatnit znizenie zakladu dane na manzelku v DP za 2009, pokial ona bola uplne bez prijmu?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Wotan Pozri príspevok
    chcem sa spytat na jednu vec - manzelka bola cely r.2009 nezamestnana, ja som bol tiez ale aj som podnikal. Manzelka nedostavala ziadnu podporu, iba sumu okolo 21 EUR, co je prispevok na dieta.

    Otazka1: mozem si uplatnit v danovom priznani Danovy bonus na dieta ? Ano Ci sa nezapocitava ten prispevok co dostavala, lebo okrem toho sme na dieta nedostavali nic. A ak si mozem uplatnit tak na cely rok, Ano na celý rok . alebo len na tie mesiace ked som podnikal?

    Otazka2: Mozem si uplatnit znizenie zakladu dane na manzelku v DP za 2009, pokial ona bola uplne bez prijmu? Ano. Uplne bez príjmu?

    dakujem
    v texte.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    V podstate, zarobil si viac ako je 1/2 min. ročnej mzdy takže máš nárok na danový bonus za celý rok .
    A čo sa týka mng. nemusíš si s jej pomocou znižovať základ dane. Lebo aj tak Ti nevýjde platiť daň.
    Naposledy upravil Xanti : 18.01.10 at 17:47

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    ano, manzelka bola uplne bez prijmu cely rok..jediny prijem mala tych 21 EUR mesacne

    Lebo udajne nema narok ani na socialku, kedze ja som SZCO, a v case ked som bol nezamestnany som dostaval dost vysoku sumu.


    diky... takze v podstate to vychadza tak ako pises. vyjde mi teda nulova dan a este by mi DÚ mal preplatit danovy bonus ak sa nemylim.

    dakujem!

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Wotan Pozri príspevok
    diky... takze v podstate to vychadza tak ako pises. vyjde mi teda nulova dan a este by mi DÚ mal preplatit danovy bonus ak sa nemylim.

    dakujem!
    No hej je to suma na jedno dieťa vo výške 235,92 € za celý rok.

    danovy bonus na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.