Zavrieť

Porady

cestovné lístky /vlak,bus/ a DPH

Ideme na školenie vlakom a následne MHD.
Na lístkoch je vyčíslená aj DPH. Uplatním si ja túto DPH následne v účtovníctve?
Čiže účtovanie by bolo
512/211
343/211
Vlastne budem musieť urobiť si cest.príkaz /modrý/ a tam mi tá DPH nejak nesedí.
A teda by to bolo - celý lístok 512/211

Ďakujem za vyjadrenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Dav Pozri príspevok
    Pokiaľ cestovné predkladá zamestnanec, ide o náhradu cestovných výdavkov - účtovanie 512/211 zamestnancovi. Zamestnanec nie je plátca DPH. Zaúčtovací doklad je tlačivo Cestovný príkaz, lístok je príloha k CP.
    Ak by cestovné platila firma, zaúčtovaný by bol priamo lístok 518,343/211. Doklad je Výdavkový pokladničný doklad k príslušnému lístku.
    A keď je vyúčtovanie SC , v rámci ktorej zamestnanec trebárs tankoval PHM a platil parkovné kde je DPH, tiež tu nie je nárok nárok na odpočet?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Katarina5555 Pozri príspevok
    Ideme na školenie vlakom a následne MHD.
    Na lístkoch je vyčíslená aj DPH. Uplatním si ja túto DPH následne v účtovníctve?
    Čiže účtovanie by bolo
    512/211
    343/211
    Vlastne budem musieť urobiť si cest.príkaz /modrý/ a tam mi tá DPH nejak nesedí.
    A teda by to bolo - celý lístok 512/211

    Ďakujem za vyjadrenie
    Keď je vyčíslená DPH na lístku, tak si ju uplatni a účtuj tak ako píšeš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarina5555 Pozri príspevok
    Ideme na školenie vlakom a následne MHD.
    Na lístkoch je vyčíslená aj DPH. Uplatním si ja túto DPH následne v účtovníctve?
    Čiže účtovanie by bolo
    512/211
    343/211
    Vlastne budem musieť urobiť si cest.príkaz /modrý/ a tam mi tá DPH nejak nesedí.
    A teda by to bolo - celý lístok 512/211

    Ďakujem za vyjadrenie
    Z cestovného lístka, ktorý je súčasťou vyúčtovania pracovnej cesty nie je možné odpočítať Dph.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Tweety Pozri príspevok
    Z cestovného lístka, ktorý je súčasťou vyúčtovania pracovnej cesty nie je možné odpočítať Dph.
    Prečo si nemôže odpočítať DPH z cestovného lístka, keď zákon hovorí že:
    § 71
    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (4) Za faktúru sa považuje aj
    a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    babi2 Pozri príspevok
    Prečo si nemôže odpočítať DPH z cestovného lístka, keď zákon hovorí že:
    § 71
    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    (4) Za faktúru sa považuje aj
    a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,
    Pokiaľ cestovné predkladá zamestnanec, ide o náhradu cestovných výdavkov - účtovanie 512/211 zamestnancovi. Zamestnanec nie je plátca DPH. Zaúčtovací doklad je tlačivo Cestovný príkaz, lístok je príloha k CP.
    Ak by cestovné platila firma, zaúčtovaný by bol priamo lístok 518,343/211. Doklad je Výdavkový pokladničný doklad k príslušnému lístku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babi2 Pozri príspevok
    A keď je vyúčtovanie SC , v rámci ktorej zamestnanec trebárs tankoval PHM a platil parkovné kde je DPH, tiež tu nie je nárok nárok na odpočet?
    Takéto bločky treba zaúčtovať zvlášť, aby bol nárok na odpočet dph.

    cestovné lístky /vlak,bus/ a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.