Zavrieť

Porady

odvody po novom

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak som doteraz platila odvody do ZP 41,37€ do sociálnej p. 89,7€ a dobrovoľné poistenie v soc. poisťovni 26€, menia sa mi nateraz odvody na 44,73€ , 96,9€ ale neviem ako je to s dobrovoľným poistením, a ešte sa chcem opýtať, včera som postrehla, že je zmena v dátume odovzdávania ročného zúčtovania, ale neviem či iba do zdravotnej poisťovne alebo aj daňové a ak tak aké sú tie dátumy. ďakujem za odpoveď Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vrocka je offline (nepripojený) vrocka

    vrocka
    prepáč neviem možno zle čítam, ale neviem, ktorá časť patrí k tomu dobrovoľnému pripoisteniu, čo som doteraz platila sumou 26 €, ďakujem za odpoveď Mirka

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Ty sama musíš vedieť čo si dobrovoľne platíš a z akého vymeriavacieho základu.

    Dobrovoľne nemocensky poistná osoba platí poistné na nemocenské poistenie 4,4 % z vymeriavacieho základu.

    Dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba platí poistné

    * na starobné poistenie, ak nie je sporiteľ starobného dôchodkového sporenia, 18 % z vymeriavacieho základu; ak je sporiteľ starobného dôchodkového sporenia, 9 % z vymeriavacieho základu,
    * na invalidné poistenie 6 % z vymeriavacieho základu
    * do rezervného fondu solidarity 4,75 % z vymeriavacieho základu.

    Poistné na invalidné poistenie neplatí dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba, ktorá je dôchodkovo poistená po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku

    Dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti platí poistné na poistenie v nezamestnanosti 2 % z vymeriavacieho základu.

    vrocka je offline (nepripojený) vrocka

    vrocka
    dobrý večer platím si dobrovoľné nemocenské poistenie, mávam často choré deti, a predtým mi vraveli nejaké tri možnosti - bolo to mesačne akolo 5 € a to moje 26 €

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vrocka Pozri príspevok
    dobrý večer platím si dobrovoľné nemocenské poistenie, mávam často choré deti, a predtým mi vraveli nejaké tri možnosti - bolo to mesačne akolo 5 € a to moje 26 €
    Nepletieš si poistenie v nezamestnanosti s dobrovolným nem. poistením ?
    Suma 5 € na DNP nikdy nebola.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mondes Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.
    môže, je to výdaj ovplyvňujúci ZD

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    mondes Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.
    áno

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mondes Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak živnostník si platí k mesačným odvodom do SP aj nejaké dobrovoľné odvody navyše, napr. FZ, dobrovoľné pripoistenie atď., môže si to v daňovom priznaní pripočítať k odvodom? Ďakujem pekne.
    Timka1 Pozri príspevok
    môže, je to výdaj ovplyvňujúci ZD
    grammatika Pozri príspevok
    áno
    neviem či by som tak kategoricky a jednoznačne odpovedal na takto položenú otázku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.