Zavrieť

Porady

Vlhkost vzduchu v obytnom priestore

Aka je idealna vlhkost vzduchu v obytnom priestore?Ako ju dosiahnut?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ja mám taký detský vlhkomer a optimálnu mi ukazuje od 40 - 60%. No keď máš nízku, tak si kúpiš zvlhčovač vzduchu a keď vysokú, tak odlhčovač. Ale ak je nízka, tak sa na radiatory dávajú tie odparníky, alebo nejaké mokré uteráky a napríklad detská lekárka mi pre malú povedala, že keď by bol veľmi suchý vzduch a mala soplíky, tak aby sa jej lepšie dýchalo, môžem jej nad postielku natiahnuť mokrú plienku. Takže na suchý vzduch treba nejako odparovať do priestoru vodu. Pri vlhkom vzduch je to horšie, to by si si mohla prečítať niečo na porade stavba a tam sú popísané nejaké príčiny nadmernej vlhkosti. Aj ja som si tam niečo riešila. To by už asi bolo najlepšie riešiť podľa konkrétnych podmienok.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...ideálna je taká aby nás nedráždilo do kašlania, ani suchý, ale ani vlhky vzduch, aby sme nechodili po byte mokrí:-)) čiže nejakých 40-60 percent....dosiahneš to pravidelným krátkodobým vetraním v zime pokial kúrite a v lete mokrým prádlom na sušičke v izbe:-))

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ked je clovek zdravy, staci 40%. ale ak mate problem s dychacimi cestami, je lepsie 60% vlhkost.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Odporucana v byte je realtivna vlhkost 55 %. Relativna vlhkost bytu je spojena s tepelnou pohodou v byte. Ak je nizsia, tak je vacsi pocit chladu pri rovnakej teplote, ako pri vyssej vlhkosti. Takze pri vyssej relativnej vlhkosti je mozne znizit teplotu v byte pri nezmenenej pocitovej teplote cloveka. Ale pozor, s relativnou vlhkostou a teplotou je spojena aj teplota rosneho bodu, cim je vyssia relativna vlhkost, tym je vyssia teplota rosneho bodu, ktora sa velmi priblizuje uz k teplote v byte.Preto je potrebne mat doma vlhkomer, ak su plastove okna, pretoze clovek to bez neho neustrazi, najma ak su kvetiny, vari sa, susi pradlo v byte.....

    Vlhkost vzduchu v obytnom priestore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.