Zavrieť

Porady

pokladník versus účtovník

Poraďte mi prosím: Kto má za úlohu vypisovať pokladničné doklady a viesť pokladňu v RO? Pokladník, ktorý pracuje s peniazmi, alebo účtovník, ktorý pokladnicu účtuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jednoznačne ten, kto fyzicky pracuje s peniazmi. Účtovník by mal účtovať pohyby v pokladni na základe týchto dokladov.
    Je to niekde zdokumentované, vo Finančnom spravodajovi alebo podobne? Potrebovala by som to mať oficiálne na papieri.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Neviem či je to niekde v zákonoch uvedené. Ale neviem si predstaviť prácu pokladníčky, bez toho aby nevystavila doklad na každý jeden pohyb peňazí. Ako potom zdokladuje napr. výdaj, resp. príjem keď nevystaví doklad.
    Mne na takýto názor úplne postačuje sedliacky rozum, a zákon na to nepotrebujem.

    Veď keď vydám z pokladne hotovosť, zrejme budem chcieť si to dať potvrdiť od príjemcu. A to jedine pôjde asi tak, že mi podpíše výdavkový pokladničný doklad, ktorý vyhotovím ako pokladník. A potom na základe toho účtovník zaúčtuje pohyb v pokladni.

    pokladník versus účtovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.