Zavrieť

Porady

daň z bytov - výmera nebytového priestoru

Dobrý deň, ako sa prosím Vás ráta výmera nebytového priestoru v paneláku, keď v kúpnej zmluve mám len pomer napr. 6000/341000 ale neviem z akých metrov štvorcových.. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..dodávam odpoveď ktorú som zistila- za nebytové priestory v paneláku sa daň neplatí..

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    luluhaha Pozri príspevok
    ..dodávam odpoveď ktorú som zistila- za nebytové priestory v paneláku sa daň neplatí..
    A to si kde zistila? Daň sa platí aj za nebytový priestor v paneláku, pokiaľ ho máš odkúpený. Inak výmerou nebytového priestoru, ale aj bytu, je čitateľ podielu na bytových a nebytových priestoroch deleno 100. Čiže u teba 60 m2.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    A o aký nebytový priestor sa jedná? Dávam len do pozornosti, že nebytovým priestorom sa rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie. Nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    ELAST Pozri príspevok
    A o aký nebytový priestor sa jedná? Dávam len do pozornosti, že nebytovým priestorom sa rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu určené na iné účely ako na bývanie. Nebytovým priestorom nie je príslušenstvo bytu ani spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu.
    Aj ja súhlasím s tým, že z nebytových priestorov sa platí daň z nehnuteľností.

    Podľa zákona o miestnych daniach sa daňou z bytov zdaňujú len byty a nebytové priestory. Spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu nie sú predmetom zdanenia ani vtedy, ak sa využívajú na podnikanie a zárobkovú činnosť.

    daň z bytov - výmera nebytového priestoru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.