Zavrieť

Porady

socialka

Ahojte. mam zivnost 11 mesiacov a doteraz som neplatil socialku , len VŠZP.
Je pravda ze tento rok 2010 musim platit aj socialku bez ohladu na to ci zisk presiahol alebo nepresiahol 12 nasobok minimalnej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Nie je dôležitý zisk, ale obrat - celkovo dosiahnuté príjmy z § 6. Ak neprekročili 3834,96 €, odvody do SP zo zákona nie ste povinný platiť.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Lucius-IL Pozri príspevok
    Ahojte. mam zivnost 11 mesiacov a doteraz som neplatil socialku , len VŠZP.
    Je pravda ze tento rok 2010 musim platit aj socialku bez ohladu na to ci zisk presiahol alebo nepresiahol 12 nasobok minimalnej mzdy?
    Povinným platiteľom sa staneš, ak brutto prijmy za rok 2009 presiahnu hranicu 3834,96€...

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Anja111 Pozri príspevok
    Povinným platiteľom sa staneš, ak brutto prijmy za rok 2009 presiahnu hranicu 3834,96€...
    Ak keď má živnosť otvorenú od júla 2009 a zarobil brutto cca 3700,00 EUR,tak bude platiť sociálku?

    Ďakujem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    books Pozri príspevok
    Ak keď má živnosť otvorenú od júla 2009 a zarobil brutto cca 3700,00 EUR,tak bude platiť sociálku?

    Ďakujem.
    A 3700 je viac ako 3834,96 ? Nie, odvody nie je povinný platiť, až po prekročení obratu sa sleduje počet mesiacov, za ktoré príjem dosiahol, a od toho sa potom odvíja výška vymeriavacieho základu.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    abel Pozri príspevok
    A 3700 je viac ako 3834,96 ? Nie, odvody nie je povinný platiť, až po prekročení obratu sa sleduje počet mesiacov, za ktoré príjem dosiahol, a od toho sa potom odvíja výška vymeriavacieho základu.
    Ďakujem.
    Len som sa obávala,že či nebudú to počítať 3700:6 a potom to vynásobia x 12.
    Ešte raz ďakujem.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    books Pozri príspevok
    Ďakujem.
    Len som sa obávala,že či nebudú to počítať 3700:6 a potom to vynásobia x 12.
    Ešte raz ďakujem.
    Ja som z toho vedľa,tak bude teda platiť sociálku?
    Ď.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    books Pozri príspevok
    Ja som z toho vedľa,tak bude teda platiť sociálku?
    Ď.
    Nie nestane sa povinným platcom odvodov do SP od 1.7.2010

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    chcem sa spitat ked budem mat prijem 17600eur v hrubom kolko budem platit do soc. poistovni, ci plati sa to z minimalnej mzdy kolko je vlastne min. mzda na tento rok a este by ma zaujmalo kolko sa plati do zv poistovne % a kolko do soc. poistovni % ta socialka sa plati od 1.7.2010?

    sonia.k je offline (nepripojený) sonia.k

    sonia.k
    chcem sa opýtat manžel si založil živnost v juni a jeho príjem je 4693e a presiahol 3834,96, má sa íst zaregistrovat na sp ked je 1 rok oslobobeny od platenia alebo stači až po predložení dpriz.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonia.k Pozri príspevok
    chcem sa opýtat manžel si založil živnost v juni a jeho príjem je 4693e a presiahol 3834,96, má sa íst zaregistrovat na sp ked je 1 rok oslobobeny od platenia alebo stači až po predložení dpriz.
    Informácia, že je rok oslobodený nie je správna.
    Do 30.6.2010 podáva do SP výpis z DP a ak jeho príjem za predch. kal. rok presiahol sumu ktorú si uviedla, do 8.7.2010 sa musí zaregistrovať v SP ako povinný platitel soc. poistenia.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Prosím
    Potrebujem vedieť či sa budú povinné odvody od 1.7.2010 do SP počítať ČZD /12/2 < 319.58 Eur }bude platiť min. odvody ?????

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Silkov Pozri príspevok
    Prosím
    Potrebujem vedieť či sa budú povinné odvody od 1.7.2010 do SP počítať ČZD /12/2 < 319.58 Eur }bude platiť min. odvody ?????
    Ano, ak v r. 2009 podnikal 12 mesiacov.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, ten vzorec mas dobry.
    Ak ti podla vyssie uvedeneho vzorca vyjde vymeravaci zaklad nizsi ako je min. VZ pre SZCO mesacne (319,58 EUR), budes musiet platit minimalne poistne z tohto vymeriavacieho zakladu (319,58 EUR).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.