Zavrieť

Porady

Stav zásob

Ahojte, prevzala som JÚ po účtovníčke. Jedná sa o JÚ obchodu, kde si obchod sám vedie skladovú evidenciu. Majiteľka obchodu chce odo mňa, aby som jej povedala stav zásob podľa účtovníctva. Faktúry nahrávam v celkovej sume a ako tržby nahrávam mesačnú uzávierku kasy (teda nie po jednotlivých kusoch predaného tovaru). Ja som jej hovorila, že ja od nej potrebujem stav zásob na sklade k 31.12.2009, ale tvrdí mi, že to jej mám povedať ja, lebo jej to hovorila aj predchádzajúca účtovníčka. Viete mi poradiť, ako to mám zistiť. Mám stav zásob z predchádzajúceho roka, ale robí s pohyblivým rabatom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    No podľa mňa to sama nemôžeš presne zistiť.
    Ja to robím tak, že keď nahadzujem faktúry, súčasne robím aj príjemky, takže na konci roka im vytlačím podľa skladových kariet, čo nakúpili a oni mi zakrúžkujú, čo z toho im k 31.12. na sklade zostalo .... Na zvyšok urobím jednu výdajku a hotovo ...
    Monika Kováčová
    Polly404 Pozri príspevok
    Ahojte, prevzala som JÚ po účtovníčke. Jedná sa o JÚ obchodu, kde si obchod sám vedie skladovú evidenciu. Majiteľka obchodu chce odo mňa, aby som jej povedala stav zásob podľa účtovníctva. Faktúry nahrávam v celkovej sume a ako tržby nahrávam mesačnú uzávierku kasy (teda nie po jednotlivých kusoch predaného tovaru). Ja som jej hovorila, že ja od nej potrebujem stav zásob na sklade k 31.12.2009, ale tvrdí mi, že to jej mám povedať ja, lebo jej to hovorila aj predchádzajúca účtovníčka. Viete mi poradiť, ako to mám zistiť. Mám stav zásob z predchádzajúceho roka, ale robí s pohyblivým rabatom.
    Účtovný stav zásob zistíš vedením dôslednej skladovej evidencie... Dôslednej - neznamená jedna výdajka za rok aby pasoval konečný stav s fyzickou inventúrou... Naopak, rozdiel medzi účtovným a fyzickým stavom je predmetom uzávierkových operácií v JÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.