Zavrieť

Porady

hlásenie DÚ

Ahojte, prosím Vás ak som zamestnanec (zároveň aj spoločník a konateľ) a predal som svojej sro nejaké náradie a osobné auto na základe kúpnej zmluvy, v roku 2009 v hodnote viac ako 3319,39€ a je mi jasné že musím nahlásiť -podať hlásenie na DÚ o vykonaných platbách v hotovosti 3319,39 € - ale trápy ma čí mi potom ako FO vyplýva nejaká povinnosť (budem platiť nejakú daň)? Prosímporaďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neúplné zadanie - boli predávané hnuteľné veci v obchodnom majetku ? Napr. auto - bolo v obchodnom majetku ? Do 5 rokov od jeho vyradenia z OM je predmetom dane.
    Všeobecne je predaj hnuteľných vecí pre FO od dane oslobodený. Skúma sa však, či bol predmet predaja v OM a robí sa časový test .

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Od to predal ako fyzická osoba. A sro si to dala do majektu firmy. Išlo mu o to aby si na tieto stroje mohol kupovať náhradné diely a pod. A auto tiež predal ako fyzická osoba do majetku sro. Ale suma predaja v roku 2009 činní asi 6300 €. A zaujíma ma ak sa sám nahlási (teda myslím tým jeho sro nahlási ho ako fyz. osobu že niečo predal tak čí bude platiť stohoto predaja nejakú daň. díky

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    zlatko7979 Pozri príspevok
    Od to predal ako fyzická osoba. A sro si to dala do majektu firmy. Išlo mu o to aby si na tieto stroje mohol kupovať náhradné diely a pod. A auto tiež predal ako fyzická osoba do majetku sro. Ale suma predaja v roku 2009 činní asi 6300 €. A zaujíma ma ak sa sám nahlási (teda myslím tým jeho sro nahlási ho ako fyz. osobu že niečo predal tak čí bude platiť stohoto predaja nejakú daň. díky
    prosím pomôžte mi. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.