Zavrieť

Porady

Zaradenie uzitkoveho auta do majetku

Ahojte poradaci,


poprosila by som Vas o radu. V mesiaci 7/2009 sme kupili uzitkove vozidlo, ktore sme kupili za ucelom prenajmu. Prvykrat bolo toto vozidla prenajate bohuzial az v mesiaci 9/2009. Moja otazka znie: zaradit auto do majetku spolocnosti uz v 7/2009 a zacat odpisovat uctovne az v 9/2009, kedy sa skutocne zacalo pouzivat auto na podnikanie alebo ho zaradit do majetku spolocnosti az v 9/2009 a takisto zacat odpisovat az od 9/2009 uctovne?
Este otazocka k zaplateniu dane z MV za rok 2009. Tiez by to znamenalo, ze mam zaplatit dan iba za mesiace 9-12/2009 alebo uz od 7/2009? Podla mna az od 9/2009.
Dakujem velmi pekne za Vase nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka63 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,


    poprosila by som Vas o radu. V mesiaci 7/2009 sme kupili uzitkove vozidlo, ktore sme kupili za ucelom prenajmu. Prvykrat bolo toto vozidla prenajate bohuzial az v mesiaci 9/2009. Moja otazka znie: zaradit auto do majetku spolocnosti uz v 7/2009 a zacat odpisovat uctovne az v 9/2009, kedy sa skutocne zacalo pouzivat auto na podnikanie alebo ho zaradit do majetku spolocnosti az v 9/2009 a takisto zacat odpisovat az od 9/2009 uctovne?
    Este otazocka k zaplateniu dane z MV za rok 2009. Tiez by to znamenalo, ze mam zaplatit dan iba za mesiace 9-12/2009 alebo uz od 7/2009? Podla mna az od 9/2009.
    Dakujem velmi pekne za Vase nazory.
    Zaradiť 07/2009, účtovné odpisy od 09/2009. Daň od mesiaca, kedy bolo auto prvýkrát použíté na dosahovanie zdaniteľných príjmov.

    Auto bolo na DÚ prihlásené?

    Zaradenie uzitkoveho auta do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.