Zavrieť

Porady

HLASENIE PLATIEB FO????

Ahojte poraďáci,
prosim vás o radu. Keď sme prijali v roku 2009 2 faktúry od FO-podnikateľa, ale platili sme to z pokladne až začiatkom roka 2010, je potrebné dávať do hlásenia platieb FO do roku 2009?
ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
caucico Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
prosim vás o radu. Keď sme prijali v roku 2009 2 faktúry od FO-podnikateľa, ale platili sme to z pokladne až začiatkom roka 2010, je potrebné dávať do hlásenia platieb FO do roku 2009?
ďakujem
Hlásite za rok 2010 , t.j. za rok , kedy nastala skutočná platba .
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

ďakujem krásne
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

...ja Vám nerozumiem. Aké hlásenie platieb?! to myslíš "bonzácky paragraf?
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

caucico Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
prosim vás o radu. Keď sme prijali v roku 2009 2 faktúry od FO-podnikateľa, ale platili sme to z pokladne až začiatkom roka 2010, je potrebné dávať do hlásenia platieb FO do roku 2009?
ďakujem
Nie, tieto platby pôjdu do oznámenia za rok 2010 (ak presiahnu na jednu fyzickú osobu 3 319,39 eur za kalendárny rok).
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, prosím o radu, ak sme (s.r.o.) kúpili ojazdené auto od FO - nepodnikateľa a zaplatili mu v hotovosti 4670 EUR - musíme ho "bonzovať" ? ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
adrika Pozri príspevok
ahojte, prosím o radu, ak sme (s.r.o.) kúpili ojazdené auto od FO - nepodnikateľa a zaplatili mu v hotovosti 4670 EUR - musíme ho "bonzovať" ? ďakujem

podľa mňa áno.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

aj keď preňho to nie je zdaniteľný príjem ? (zákon o dani z príjmu -myslím § 9 -predaj hnuteľ. vecí...)..ale pre nás ako s.r.o. ---to asi je povinnosť...iba tak nahlas uvažujem...tak ho asi nahlásim....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
adrika Pozri príspevok
aj keď preňho to nie je zdaniteľný príjem ? (zákon o dani z príjmu -myslím § 9 -predaj hnuteľ. vecí...)..ale pre nás ako s.r.o. ---to asi je povinnosť...iba tak nahlas uvažujem...tak ho asi nahlásim....
presne tak, treba ho nahlásiť
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ok, tak idem na to ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tak sa asi zhovadím, ale hodím to sem:

Ak sme platili FO za tovar, nájom, služby na základe faktúry, dal nám PPD - teda eviduje si tržby v pokladnici - v účtovníctve - myslia tým takúto pokladnicu alebo RP ?, je treba takéto platby nahlasovať? Nemáte niekto pokyn náhodou?
ako tak čítam:
"(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na pokladnici. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway Pozri príspevok
Tak sa asi zhovadím, ale hodím to sem:

Ak sme platili FO za tovar, nájom, služby na základe faktúry, dal nám PPD - teda eviduje si tržby v pokladnici - v účtovníctve - myslia tým takúto pokladnicu alebo RP ?, je treba takéto platby nahlasovať? Nemáte niekto pokyn náhodou?
ako tak čítam:
"(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na pokladnici. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
posúvam - ďakujém za každý názor....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway Pozri príspevok
posúvam - ďakujém za každý názor....
sway Pozri príspevok
Tak sa asi zhovadím, ale hodím to sem:

Ak sme platili FO za tovar, nájom, služby na základe faktúry, dal nám PPD - teda eviduje si tržby v pokladnici - v účtovníctve - myslia tým takúto pokladnicu alebo RP ?, je treba takéto platby nahlasovať? Nemáte niekto pokyn náhodou?
ako tak čítam:
"(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na pokladnici. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
OZAJ NIK NADÁ NÁZOR?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sway, pokladnicou, ktorú cituješ, sa rozumie ERP...

Nahlasuješ všetky fyzické osoby, ak ste im vyplatili v uhrne za kal. rok platby v hotovosti (za úhradu faktúr) sumu presahujúcu 100 000 sk/prepoč.na EUR.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Pre vznik oznamovacej povinnosti zákon vyžaduje splnenie nasledovných podmienok:
- daňový subjekt v rámci svojej podnikateľskej činnosti vykonáva platby fyzickej osobe – podnikateľovi, ako aj FO, ktorá nepodniká,
- z poukázaných platieb nezráža daň
- platba u jednotlivej fyzickej osoby musí v úhrne za zdaňovacie obdobie, ktorým je predchádzajúci kalendárny rok, presiahnuť sumu 100 000 Sk (neviem teraz rýchlo, koľko to je v eurách).
Zákon o správe daní pri uskutočnených platbách upravuje výnimky, ktoré osobitnej oznamovacej povinnosti nepodliehajú.
Ak podnikateľ uskutočňuje platby bezhotovostným spôsobom na účet v banke, oznamovacia povinnosť mu nevzniká. Oznamovacej povinnosti nepodliehajú ani platby uskutočnené za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou.
Zdroj : DUPP 2-3/2008
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ďakujéééém... idem teda na to......
šak to je hrúza....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prečo hrúza? softvér ti to "nevypľuje"?
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

čiže aj vyplatený podiel na zisku spoločníkovi za rok 2008 - vyplatený v roku 2009 aj keď nepodlieha zdaneniu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Prečo hrúza? softvér ti to "nevypľuje"?
ak ti "vypluje" tak ako DATALOCK JU, že si platby vyplatila odberatelovi - to poteší (údaje ťahá zo záväzkov, takže suma je OK)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Holt, aj maličkosti vedia "potešiť" ...
0 0
Hanka28 Hanka28

Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

žena
.....registračne pokladnice sa nehlásia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať