Zavrieť

Porady

Zúženie

Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja si myslím, že sa pýtala iné .... či z vnútornej strany sár alebo z vonkajšej, teda či tú časť, kde sú "lampasy" alebo nie.
    Podľa správnosti aj - aj, pretože stred sáry (ak sú puky, je to ľahšie), musí zostať tam, kde patrí.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No, pokiaľ zúžiš nohavice s pukmi len z jednej strany , tak Ti nebudú sedieť puky. Keď som zužovala nohavice sebe, tak to bolo zvyčajne od bokov smerom nadol, ale to bolo treba vypárať aj pás a upraviť aj sed.
    Ach jo....tak zázračne, ba priam až neuveriteľne znie to, že niekto potrebuje po Vianociach zúžiť nohavice...

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No, ja už dávnejšie nešijem, ale ak teda nemajú puky a nie je to o polovicu šírky nohavice, ale len jemne, tak zvonka a dobré je na to krajčírske pravítko, také drevené s takým oblúkom, podľa toho sa Ti budú dať dobre nakresliť boky a potiahnuť rovná čiara až dole.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zajko51 Pozri príspevok
    Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem
    Záleží od toho, aké nohavice. Ak ide o rifle alebo nohavice bez pukov, ktoré majú jeden šev prešívaný, tak z tej strany, kde je jednoduchý šev (zvyčajne býva z vonkajšej strany). Ten druhý, prešívaný šev by si musela rozpárať a znovu prešívať, čo je zbytočné.

    Pokiaľ ide o oblekové nohavice, čo majú puky, tak tie musíš z oboch strán vždy rovnako.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Chobot Pozri príspevok
    Záleží od toho, aké nohavice. Ak ide o rifle alebo nohavice bez pukov, ktoré majú jeden šev prešívaný, tak z tej strany, kde je jednoduchý šev (zvyčajne býva z vonkajšej strany). Ten druhý, prešívaný šev by si musela rozpárať a znovu prešívať, čo je zbytočné.

    Pokiaľ ide o oblekové nohavice, čo majú puky, tak tie musíš z oboch strán vždy rovnako.

    Tak ani vo sne by ma nenapadlo, že Chobot bude radiť aj v takejto otázke. Klobúk dole pred tebou Chobot.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gabi03 Pozri príspevok
    Tak ani vo sne by ma nenapadlo, že Chobot bude radiť aj v takejto otázke. Klobúk dole pred tebou Chobot.
    Náhodou, pred 10 - 14 rokmi som toho hodne šil. Aj oblečenie, aj iné veci. Mal som veľa strihov z Burdy. Dnes, pri masívnom dovoze lacného oblečenia Číny to už nemá zmysel. Kedysi som napr. ušil flanelovú košeľu mne aj synovi z tej istej látky. KEby som to šil dnes, tak ma len látka a doplnky vyjdú na skoro 10 € a načo sa budem ešte namáhať, keď to na trhu kúpim za 6 €.

    Opravy odevov dodnes robím doma ja.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    bupi Pozri príspevok
    Mozno je chobot chobotka, teda zena.
    Bupi, Chobot je určite chlap, ale je to vzácny druh, on vie jednoducho všetko a neprekvapuje ma, že vedel profesionálne odpovedať aj v tejto téme

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zajko51 Pozri príspevok
    Prosím o radu:ako sa zužuju nohavice,myslím tým či zvnútra,alebo z vonkajšej strany. Ďakujem
    Ako laik poviem ....že zužovať sa dá aj , aj ....je to jedno ....

    No jedno už ale nie je , z ktorej strany sa bude šitie prevádzať ....

    Jednoznačne z vnútornej strany ...!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.