Zavrieť

Porady

Šofér na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti

Ahojte, potrebujem si poradiť. Môj známy je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný, aj poberá podporu. Dočítala som sa, že môže robiť na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti popri nezamestnaneckom. Môže zarobiť max.131,65 Eur a týždenne odpracovať 10 hod. Moja otázka sa týka, že čo, keď sa nezmestí do tých 10 hod. týždenne. Mal by možnosť robiť šoféra, bol by ochotný robiť za 131 Eur mesačne, ale čo keď preprava za týždeň bude trvať viac ako 10 hod? Môžu ho pokutovať, alebo môže stratiť nezamestnanecké? Ďakujem za odpovede od skúsených Poraďákov!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri).

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Vivči Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem si poradiť. Môj známy je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný, aj poberá podporu. Dočítala som sa, že môže robiť na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti popri nezamestnaneckom. Môže zarobiť max.131,65 Eur a týždenne odpracovať 10 hod. Moja otázka sa týka, že čo, keď sa nezmestí do tých 10 hod. týždenne. Mal by možnosť robiť šoféra, bol by ochotný robiť za 131 Eur mesačne, ale čo keď preprava za týždeň bude trvať viac ako 10 hod? Môžu ho pokutovať, alebo môže stratiť nezamestnanecké? Ďakujem za odpovede od skúsených Poraďákov!!!!
    od 1.7.2009 môže zarobiť maxim. 136,38 €, ináč stratí nárok na podporu
    hodiny dodržané musia byť

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    momentálne je limit na úrad práce na dohodu 136,38 € mesačne bez limitu počtu hodín, avšak iba na úrad práce
    ako napísal ekopo, Zákonník práce však určuje na DoPČ maximálne 10 hodín týždenne
    ak prekročí sumu vyradia ho z evidencie

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    [QUOTE=ekopo;1267009]V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri)

    Vera,papier je super vynález! Ten vydrží všetko!

    Vivči je offline (nepripojený) Vivči

    Vivči
    [QUOTE=ludex;1267032]
    ekopo Pozri príspevok
    V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri)

    Vera,papier je super vynález! Ten vydrží všetko!
    A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    [QUOTE=Vivči;1267076]
    ludex Pozri príspevok
    A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?
    Zamestnávateľ musí dodržiavať ZP-pri kontrole DoPČ-napr. SP

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    [QUOTE=Vivči;1267076]
    ludex Pozri príspevok
    A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?
    Myslím,že tu nie je priestor to ďalej rozoberať. Si nasmerovaný a podrobnosti musíš poriešiť inou cestou.

    mturnova je offline (nepripojený) mturnova

    mturnova
    Môže byť teda šofér zamestnaný na dohodu - pokiaľ nám stačí na 40 hod./mesiac? Môže mať takýto dohodár hmotnú zodpovednosť, poistenie zodpovednosti za škodu a školenie BOZP? Alebo je vhodnejší trvalý pracovný pomer (to by malo byť posledné riešenie, uprednostňujeme dohodu)? Ďakujem za rady...

    Šofér na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.