Zavrieť

Porady

Ukončenie roka

Poprosila, by som o radu ako si skontrolovať účtovníctvo skôr ako vykonám odpisy atď. na konci roka? Je nejaká možnosť ako si prekontrolujem či mi všetko sedí? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Hm, potom asi nerozumiem otázke,čo chceš ešte kontrolovať. V SW býva v menu možnosť kontroly - napr. skontroluje úplnosť číselných radov, previazanosť dokladov a pod.

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Vlastne chcem kontrolu daňového priznania, podľa mojej info by to malo byť :
    príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD ale akosi mi to stále podľa tohto nesedí a nemôžem nájsť chybu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Teda vôbec sa mi nechce rozmýšľať nad správnosťou vzorca, ktorý si uviedla .... Od koho máš túto " informáciu " ?
    Čo majú spoločné PNZD s daňovým priznaním ?

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Z knihy alfa jednoduché účtovníctvo a teraz neviem či to má tak byť alebo nie. Pretože podľa tohto mi to vôbec nevychádza a peňažný denník som 2 krát prešla a nenašla som žiadnu chybu tak som teraz z toho v riadnom šoku

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD

    Takže ak som dobe pochopila tak sa tohto vzorca vôbec nemusím držať? Prosím skúste mi poradiť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Micinka Pozri príspevok
    príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD

    Takže ak som dobe pochopila tak sa tohto vzorca vôbec nemusím držať? Prosím skúste mi poradiť
    Kým som účtovala ručne, držala som sa ho ...
    Robím v ALFE, tam som to neskúšala, skôr si kontrolujem správnosť zaúčtovania. Nezahrňa nahodou do príjmu aj počiatočný zostatok v pokladni a na BU a preto ti to nesedí ?

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Aj ja účtujem v alfe, dala som si aj kontrolu účtovníctva ale vyhodilo mi iba chybu v dátume ale nič viac. V peňažnom denníku mám okolo 1500 položiek a kontrolovala som ich 2 krát ale nič som nenašla. Tak ďakujem za odpoveď a zostáva mi asi iba spoľahnúť sa na soft

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Micinka Pozri príspevok
    Aj ja účtujem v alfe, dala som si aj kontrolu účtovníctva ale vyhodilo mi iba chybu v dátume ale nič viac. V peňažnom denníku mám okolo 1500 položiek a kontrolovala som ich 2 krát ale nič som nenašla. Tak ďakujem za odpoveď a zostáva mi asi iba spoľahnúť sa na soft
    Ten rozdiel nie je z dôvodu počiatočných a konečných stavov ?

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Ako tam zaradím začiatočný a konečný stav?
    Pretože mi to nesedí ani pri výdavkoch

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Chcem sa opýtať či SW Alfa skontroluje aj správnosť zaúčtovania v stlpcoch peňažného denníka?

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    margaretka71 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať či SW Alfa skontroluje aj správnosť zaúčtovania v stlpcoch peňažného denníka?
    Tak toto určite nie! Softvér toho vie veľa, ale do akého stĺpca čo patrí, to musíš správne rozčleniť LEN TY! Taký inteligentný softvér ešte nikto nevymyslel ...ale páčilo by sa to určite viacerým...ak nie všetkým

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Micinka Pozri príspevok
    Ako tam zaradím začiatočný a konečný stav?
    Pretože mi to nesedí ani pri výdavkoch
    Skontroluj si na začiatku roku 2009 začiatočný stav KORUNOVEJ pokladnice. Program Alfa totižto neprepočítal zostatok konverzným kurzom a nepreniesol automaticky do Eurovej pokladnice. Musíš si to urobiť sama, a to takto:
    1., v korunovej pokladnici máš na začiatku roku 2009 prevedený zostatok napr. 5000,-SK. Urobíš výdaj z tejto pokladne, stĺpec 33-Iný neovplyvňujúci základ dane - Osobná spotreba, sumu dáš v slovenských korunách a kurz uvedieš 30,1260. Pekne ti to preráta na euro a následne:
    2., v euro pokladnici dáš príjem, stĺpec Iný príjem neovplyvňujúci ZD - Vklad podnikateľa, v sume presne takej, ktorá išla z tej korunovej pokladnice v eur

    Takto dostaneš aj krásne začiatočný stav v eur pokladnici, a sedí ti aj pokladničná kniha.
    Je to ten jednoduchší spôsob, zložitejší by bol, keby si od 1.1.2009 do 16.1.2009 účtovala výdaje z korunovej pokladnice v SK až kým by sa ti nevynulovala.

    Čiže najdôležitejšie, aby si mala v korunovej pokladnici Konečný zostatok 0,- !!!

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Micinka Pozri príspevok
    Poprosila, by som o radu ako si skontrolovať účtovníctvo skôr ako vykonám odpisy atď. na konci roka? Je nejaká možnosť ako si prekontrolujem či mi všetko sedí? Ďakujem
    1, Urobiť kontrolu účtovníctva, automatickú, v softvéri (ak ti to tvoj soft dovoluje), odstrániť prípadné chyby
    2, Urobiť inventarizáciu pokladne (ale tá musí byť 4xročne), a mali by v nej byť zahrnuté aj ceniny
    3, Inventarizáciu skladu, ak ho vedieš
    4, Inventúru dlhodobého a krátkodobého majetku
    5, Odpisy dlhodobého majetku
    6, Kurzové rozdiely na valutových pokladniciach a devízových účtoch (ak také máš)
    7, Výpočet kurzových rozdielov v evidencii záväzkov a pohľadávok (ak máš cezhraničné ochody)

    To by malo byť asi všetko, potom už len závierka, výkazy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.