Zavrieť

Porady

Stavebny dozor pri burani rodinneho domu

Zdravim,

nevedel by mi niekto poradit, ci pri burani rodinneho domu potrebujem stavebny dozor s tzv. "okruhlou peciatkou", alebo by mi stacil len zivnostnik, ktory ma v zivnostenskom liste uvedene, ze moze vykonavat buracie prace?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Načo by vám bol stavebný dozor.Odpojte siete,a nič viac ako ohlasovaciu povinnosť nepotrebujete.Jedine ,že by to bolo niekde v strede mesta.Nikto to nekontroluje.Zabezpečte si oklolie tak aby nedošlo k úrazu alebo poškodeniu verejného a súkromného majetku.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ja by som hlavne riesil buracie povolenie....ak nejde o nejaky odstrel,tak rozobrat to mozete aj sami

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Ono to zase neni také jednoduché..."stavebný" resp. búrací dozor zodpovedá za správne určenie postupu búrania. V prípade, že by ste pri búračke poškodili napr. plynovú prípojku, elekrickú alebo hocičo čo Vám nepatrí, tak budete zodpovedný vy. "stavebný dozor" potrebujete určite pri svojpomocnej búračke. Pokiaľ Vám stavbu búra firma tak tento dozor nepotrebujete

    plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

    plamen4
    Áno keď sa to tak väzme, zbúrať to môžete aj bez ohlásenia, ale: Na LV vám bude stále figurovať stavba, ako sa jej chcete zbaviť bez búracieho povolenia? Vaša stavba má zrejme aj súpisné číslo, zvesíme ho a tým to hasne? Nie! Búracie povolenie potrebujete, pretože sa Vás to tak či tak počká. K búraciemu povoleniu potrebujete pečiatku stavebného dozoru, LV, KM, situáciu – náčrt pozemku rukou a objektu, ktorý budete búrať, vyplnenú žiadosť s popisom, že sa bude búrať ručne a odpad cca xy m3 bude uskladnený na skládke.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Neviem presne, ci to plati vseobecne,naposledy,co som bol ucastnikom takejto veci,tak pytali aj staticky posudok a postup buracich prac. Take tie reci, ze sa neposkodia susediace objekty. Ci to plati vseobecne neviem.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Moze byt. To co som robil bol taky specificky pripad,ked domy boli na seba nalepene, tak sa tam pisali reci,ze to treba rucne a opatrne a tak. Tam to pytali, ja som sa viac nestaral,preco a podobne.

    Stavebny dozor pri burani rodinneho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.