Zavrieť

Porady

Isover NF 333

Dobry den,
mam rodinny dom stary zhruba 30 r., zmurovany z tehly zvolensky blok, asi 40cm s brizolitom. a z casti su aj kamenne mury. Uvazujem o zatepleni s mineralnou vlnou 10, alebo 12 cm.
Ako spravit sokel to neviem, asi Styrodur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dom Michael je offline (nepripojený) Dom Michael

    Dom Michael
    ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps. Neviem co je na tom pravda. Ale ja som sa myslel, ze ked dam 12 cm Isover NF 333, tak to bude super. Pretoze neuznavam polystyren. Iba kde je nevyhnutny, ako ku zakladom - sokel. A este, cim lepit ten styrodur? trebo aj obkopat zaklady, a dat ho aj pod zem?

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Dom Michael Pozri príspevok
    ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps.
    Aku izolaciu myslis? Pokial Isover, to je tiez mineralna vlna ako aj Nobasil

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dom Michael Pozri príspevok
    ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps. Neviem co je na tom pravda. Ale ja som sa myslel, ze ked dam 12 cm Isover NF 333, tak to bude super. Pretoze neuznavam polystyren. Iba kde je nevyhnutny, ako ku zakladom - sokel. A este, cim lepit ten styrodur? trebo aj obkopat zaklady, a dat ho aj pod zem?
    Styrodur na základ môžete lepiť montážnou penou( peri bond) alebo cementovými lepidlami na polystyrén( rôzny výrobcovia rôzne názvy).Ak budete dávať polystyrén aj pod úroveň terénu treba ho odizolovať od terénu nopovou fóliou.Zateplenie nobasilom a pod. minerálnymi vlnami .Pokiaľ dodržíte všetky remeselné a technologické postupy nemáte sa čoho obávať.Musíte rátať s tým že minerálna vlna nemá taký tepelný účinok ,ako polystyrén.

    http://translate.google.sk/translate...3Dsk%26tl%3Dde
    google to celkom slušne preloží.
    Naposledy upravil 220870 : 23.01.10 at 16:10

    Dom Michael je offline (nepripojený) Dom Michael

    Dom Michael
    ciners Pozri príspevok
    Aku izolaciu myslis? Pokial Isover, to je tiez mineralna vlna ako aj Nobasil
    ano myslim mineralnu vlnu isover.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.