Zavrieť

Porady

vnutorne omietky

dobry den,chcela by som sa opytat aky ide postup na ytong stavbu v podkrovi co dalej ?aka omietka ci najprv sietky a ake lepidlo ?a ci ide najprv lep stierka omietka?a ake by ste mi odporucili ?dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong ,doporučuje.Presieťkovať len rohy ,kúty ,spoje priečok a nosných múrov,stropov ,alebo napojenia rôznorodých materiálov na ytong tvárnice.Omietnuť min 8mm hrubou omietkou.Na suchú (vysušenú tvárnicu) max vlhkosť do 10%.
Ytong neodporúča celoplošné sieťkovanie stien.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Ytong ,doporučuje.Presieťkovať len rohy ,kúty ,spoje priečok a nosných múrov,stropov ,alebo napojenia rôznorodých materiálov na ytong tvárnice.Omietnuť min 8mm hrubou omietkou.Na suchú (vysušenú tvárnicu) max vlhkosť do 10%.
Ytong neodporúča celoplošné sieťkovanie stien.
Ta posledna veta - nevies preco sa to neodporuca? Mne dali majstri sietku/kleber vsade a na to cca 3-5mm MVR UNI.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Keď sme sa ich inžinierov na to pýtali mali vyhýbavé odpovede.Celú tú debatu by som zhrnul asi takto.V tých tvárnicach vzniká vnútorné pnutie spojené zo schnutím (najme posledných 10% vody je rizikové) ak sa dobre pamätám tak zmraštenie tvárnic je 0,6mm na mb, 10m=6mm.Pri ktorom môže dochádzať k prasknutiu omietky.Pričom priemerná tvárnica vyschne(zostane v nej) na cca 2,5-3,5% vody.Pod túto hranicu sa v reálnych podmienkach nedostane .
To celoplošné sieťkovanie neodporučaju ,alebo nemôžu doporučiť preto ,že občas čosi praskne a ak by niečo také odporúčali,tak by mali veľa reklamácii.Lepidlo zo sieťkou nemá takú pružnosť ,ako omietka .A ak už sieťkovať tak len vkladaním sieťky s okami min 6mm do malty ,nie lepidla.Pričom jednoznačne odporučili ,dom z Ytongu omietať v interiéri po zime.Doslova povedal" dom treba nechať tzv. vymrznúť".Exteriérové omietky a zateplenie ,až po dvoch rokoch!Navyše neodporúčajú zateplovať polystyrénom ,ale sklennou vatou.Respektíve Ytong Lambda vôbec , zbytočné návratnosť cca 30 -40 rokov..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
!Navyše neodporúčajú zateplovať polystyrénom ,ale sklennou vatou.Respektíve Ytong Lambda vôbec , zbytočné návratnosť cca 30 -40 rokov..
Toto davam do pozornosti, lebo ked to tu z nas dakto povie,tak je len zbytocna hadka
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

mohol by vzniknut nejaky problem keby som v lete urobil omietky a potery a nechat takto prezimovat bez okien.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie .Okrem zlodejov.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

TomasHC Pozri príspevok
Ta posledna veta - nevies preco sa to neodporuca? Mne dali majstri sietku/kleber vsade a na to cca 3-5mm MVR UNI.
Neodporúča plošne sieťkovať ,lebo je to ZBYTOČNÉ .

Na YTONGU,každá omietka drží dobre.

Mám skusenosti lebo som z toho muroval bytové jadro.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neodporúča sieťkovať preto že sieť nieje schopná preniesť pnutie v murive spôsobené zmrašťovaním tvárnic.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

petervi Pozri príspevok
mohol by vzniknut nejaky problem keby som v lete urobil omietky a potery a nechat takto prezimovat bez okien.
poter az s oknami, kvôli schnutiu (na jesen pri vysokej vlhkosti vzduchu a nizskej teplote by sa este mohlo). Pri anhydrid-e bez utesneneho domu majstri ani nevystupia z auta
0 0
cisconet cisconet

cisconet je offline (nepripojený) cisconet

220870 Pozri príspevok
Keď sme sa ich inžinierov na to pýtali mali vyhýbavé odpovede.Celú tú debatu by som zhrnul asi takto.V tých tvárnicach vzniká vnútorné pnutie spojené zo schnutím (najme posledných 10% vody je rizikové) ak sa dobre pamätám tak zmraštenie tvárnic je 0,6mm na mb, 10m=6mm.Pri ktorom môže dochádzať k prasknutiu omietky.Pričom priemerná tvárnica vyschne(zostane v nej) na cca 2,5-3,5% vody.Pod túto hranicu sa v reálnych podmienkach nedostane .
To celoplošné sieťkovanie neodporučaju ,alebo nemôžu doporučiť preto ,že občas čosi praskne a ak by niečo také odporúčali,tak by mali veľa reklamácii.Lepidlo zo sieťkou nemá takú pružnosť ,ako omietka .A ak už sieťkovať tak len vkladaním sieťky s okami min 6mm do malty ,nie lepidla.Pričom jednoznačne odporučili ,dom z Ytongu omietať v interiéri po zime.Doslova povedal" dom treba nechať tzv. vymrznúť".Exteriérové omietky a zateplenie ,až po dvoch rokoch!Navyše neodporúčajú zateplovať polystyrénom ,ale sklennou vatou.Respektíve Ytong Lambda vôbec , zbytočné návratnosť cca 30 -40 rokov..
Zaujala ma cast, ze 'neoporucaju zateplovat eps'. ja uvazujem o ytungu a zatepleni s eps.Osobne si myslim ze to je nepodlozene odporucanie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
cisconet Pozri príspevok
Zaujala ma cast, ze 'neoporucaju zateplovat eps'. ja uvazujem o ytungu a zatepleni s eps.Osobne si myslim ze to je nepodlozene odporucanie.
Povedal to hlavný výrobný inžinier od Xela Ytong na školení pred asi 20 luďmi zopakoval to viackrat.Bol to jeden z dôvodov prečo som to školenie absolvoval.Aby som položil túto otázku.
Neodporúčajú ,neznamená, zakazujú
Zdôvodnenie..Nepriedyšným zateplením polystyrénom dochádza k akumulovaniu vlhkosti v murive.Čím murivo stráca svoje tepelnoizolačné vlastosti .Zároveň je náchylné na tvorbu povrchových pliesni.

http://www.xella.sk/html/slk/sk/poro..._stredisko.php
Kontaktná osoba:
Ing. Miroslav Hronec, tel : 0903 249 289
miroslav.hronec@xella.com
Naposledy upravil 220870 : 05.02.10 at 10:55
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

čiže celoplošne sieťkovať je teda zbytočné? pýtam bo ma v najbližšom čase čakajú omietky.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Xella odporúča omietať min 8 mm vrstvou malty.NIE LEPIDLO.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

až 8 mm malty? takže malta + sieťka. Dá sa to takto aj pri strojovej omietke ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Áno.Sieť sa do malty môže vtláčať
,potom prekryť druhou vrstvou malty.Sieť musí mať min 6 mm oká!!!
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

dakujem, teraz som zas o trošku múdrejší. Ponúkli mi strojovú omietku stým že dajú prvú vrstvu donej sieťku a potom druhú finálnu ale aj spodná aj vrchná bude sádrová. Môže byť taká skladba omietky?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Odporúčajú vápennú omietku.Ale nezakazujú sádrovu.Skladba môže byť.
0 0
janosk janosk

janosk je offline (nepripojený) janosk

Mam dlhodobe skusenosti, aj v zahraničí, a doteraz najlepšou variantou na ytong bola sadrova omietka značky knauf (rotband, goldband).
Väčšinou sa davala celoplošná sieťka, ale nemusí sa to.
Výhoda sádrových omietok je v tom, že na hrúbke velmi nezáleží, môže sa dať az do 8 cm hrúbky. Popraskajnie je vo veľmi málo prípadoch.
Je sice trochu mäksia, ale da sa to veľmi ľahko opraviť, a navyše je s nou vyborna praca.
Je to rychle, pretože aj keď sa dáva sieťka, ťahá sa to v dvoch vrstvách, ale rychlo schne, takže zdržanie je minimálne.
Pred natiahnutím, samozrejme penetrácia.
Ja to mam v celom dome uz 10 rokov. Som velmi spokojny.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mňa by zaujímalo za ako dlho po vytiahnutí múrov z tehál možem robiť omietky?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Okamžite.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať