Zavrieť

Porady

hrtan - pocit skrtenia v hrdle

uz asi dva tyzdne ma trapi zvlastny pocit v hrtane, asi v oblasti " ohryzku " , akoby skrtenie, alebo zuzenie.
kedze som fajciarka mam panicky stach z rakovimy hrtana alebo dychacich ciest, takze odkedy mam spominany priznal snazim sa redukovat denne na 5 cigariet, nie viac.
Moze to byt aj z toho , ze nakolko som doma len na dovolenke, dost sa doma cez sviatky " oslavovalo " a ja zvycajne alkoholu neholdujem, len velmi velmi zriedka.
Co moze but pricinou tohto skrtiveho pocitu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Pri uvedených problémoch je potrebné navštíviť praktického lekára, ktorý Ti urobí potrebné vyšetrenia a odporučí na ďalšie vyšetrenia k odborným lekárom/ endokrinológ, ORL, neurológ, pľúcne.../.
    Ako jedná z možných príčin Tvojich ťažkosti sa mi javí nejaká endokrinologická porucha.
    Pozri link ehttp://www.porada.sk/t17053-p39-stitna-zlaza.htmlndokrinolog
    Možno by bolo vhodné vyšetriť hormóny štítnej žľazy v krvi. Ak vyšetrenia, ktoré absolvuješ , nepreukážu žiadne chorobné odchýlky, ostáva ešte psychika, ktorá ozaj dokáže imitovať rôzne chorobné stavy. V takom prípade sa v prvom rade zamysli nad svojim životným štýlom: či máš dostatok spánku, obmedzenie fajčenie, ak tráviš väčšinu dňa posediačky (v práci, za stolom, pri TV, počítači a pod.), tak to zmeň.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Maria Damely Melodia Pozri príspevok
    uz asi dva tyzdne ma trapi zvlastny pocit v hrtane, asi v oblasti " ohryzku " , akoby skrtenie, alebo zuzenie.
    kedze som fajciarka mam panicky stach z rakovimy hrtana alebo dychacich ciest, takze odkedy mam spominany priznal snazim sa redukovat denne na 5 cigariet, nie viac.
    Moze to byt aj z toho , ze nakolko som doma len na dovolenke, dost sa doma cez sviatky " oslavovalo " a ja zvycajne alkoholu neholdujem, len velmi velmi zriedka.
    Co moze but pricinou tohto skrtiveho pocitu ?
    Maria Damely Melodia, ver mi, že ani doktori z Porady Ti nebudú vedieť poradiť iné, len to, že treba ísť čo najskôr k svojmu lekárovi. Tých príčin škrtenia môže byť aj stovka. A cez Poradu sa nedá kuknúť do hrdla, ani stanoviť diagnózu.
    Pre svoje zdravie si určite aspoň niečo spravila , ak si x cigariet denne zredukovala na 5.
    Zajtra je pondelok, tak vieš čo máš urobiť. Hlavne ak sa bojíš

    Máš nielen melodický názov nicku, ale aj rytmický.
    Naposledy upravil Petra Nová : 24.01.10 at 17:53

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    ano toto robí niekedy pri štítnej žlaze...mne sa to občas stáva pri zvýšenej činnosti štítnej žlazy..

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Mária Melódia nám už asi nedá vedieť, čo bolo príčinou škrtenia v hrdle. Možno to už prešlo a na škrabanie zabudla. Treba veriť, že to nebolo nič zlé.

    hrtan - pocit skrtenia v hrdle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.