Zavrieť

Porady

odpisy z nehnuteľnosti

Prosím poraďte mi, živnostník stavia firemnú garáž už druhý rok.

1/Kedy ju musí najneskôr dokončiť, aby si mohol uplatniť odpisy?
2/Pozemok pod garážou musí byť tiež v majetku firmy?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpisy začne uplatňovať, až ked ju dokončí. Dnes už aj na garáž je súpisné číslo, určite bude mať nejaký papier, resp. o ukončení rozhodne sám. Ale konieckoncov ho možno tlačí stavebné povolenie, resp. rozhodnutie miestneho úradu alebo niečo také.
    Ten pozemok patrí komu? Pozemok sa neodpisuje.

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    Pozemok je vo vlastníctve živnostníka ako súkromnej osoby. Takže možno by si mohol po zaradení garáže do majetku sám sebe platiť nájomné za pozemok.
    Zaujíma ma však, či existuje nejaký maximálny čas, za ktorý musí garáž dokončiť a zaradiť do majetku z pohľadu daňového úradu, inak ho nič netlačí.
    Ďakujem
    Naposledy upravil Viera25 : 23.09.05 at 07:46 Dôvod: doplnenie

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Viera25
    Pozemok je vo vlastníctve živnostníka ako súkromnej osoby. Takže možno by si mohol po zaradení garáže do majetku sám sebe platiť nájomné za pozemok.
    Zaujíma ma však, či existuje nejaký maximálny čas, za ktorý musí garáž dokončiť a zaradiť do majetku z pohľadu daňového úradu, inak ho nič netlačí.
    Ďakujem
    Nemohol. Prenájom je zmluvný vzťah a zmluvu predsa nemôže uzavrieť sám so sebou . Zmluvné strany musia byť totiž minimálne dve.

    odpisy z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.