Zavrieť

Porady

Vrátenie stroja v reklamácii a odpisy

Dobry vecer,
cely vikend si lamem hlavu s jednym uctovnym pripadom. Klientovi bol v 07/2008 dodany stroja za 12 000 EUR. Klient zacal stroj uctovne aj danovo odpisovat. V 07/2009 sa klient dohodol s dodavatelom ze stroj je nekvalitny, neustale pokazeny, viac mimo prevadzky ako v prevadzke a tak ho vratili. Zo strany dodavatela mu bol vystaveny dobropis na celu obstaravaciu cenu stroja. Ja som teraz zufala co s odpismi, teda hlavne uctovnymi. Maju narok na uctovne odpisy ako danovy naklad alebo pojde o pripocitatelnu polozku ? K 31.12.2008 stroj zaradeny v majetku bol takze na danovy odpis bol tiez narok, no co s nim ? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    R.2008 je uzavretý, učtovala a zdaňovala si klasicky. K tomu sa už nevraciaš.


    R.2009 reklamuješ, uznajú Ti to, Ty im stroj odovzdáš a vrátia Ti celú čiastku.

    Neviem, či je to správne, ale "napadlo" ma takéto riešenie.

    Vyradenie stroja .....................541/082 ; 082/022

    Dobropis......-12 000,-............. 641,343/321 (akoby si im stroj predala, len nemáš faktúru, ale dobropis)
    alebo aj takto..........................315/641,343.....12.000,- (ako maš nastavený systém v programe na dobropisy)

    V DP r. 2009 zohľadníš rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi a tiež medzi účtovnou a daňovou zostatkovou cenou.

    Vrátenie stroja v reklamácii a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.