Zavrieť

Porady

len niekolko otazociek

Ahojte, mám na odborníkov zopár otázociek. Aj si na ne odpoviem, len mi to prosím vás niekto skontrolujte:
1. Musí si ZC uplatňovať živ. poistenie každý rok v RZD za predpokladu, že toto ŽP trvá? NEMUSÍ
2.Uplatnenie zam.prémie a nezd. čiastky sa navzájom vylučujú. Čiže keď si ZC uplatńoval v priebehu roka NČ ani nemusí vypisovať v žiadosti o RZD že žiada o prémiu? NIE, V TOMTO PRIPADE NEMA NAROK NA PREMIU.
3.Dlhodobo nezamestnaný /teraz náš ZC/ dostáva od ÚP príspevok na dochádzku do zamestnania. Týka sa ma to nejako ako ZLa pri RZD? Na toto neviem odpoveď.

ďakujem vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    1. Musí si ZC uplatňovať živ. poistenie každý rok v RZD za predpokladu, že toto ŽP trvá? NEMUSÍ
    nemusí, ale prečo tak neurobiť, veď aj to je zopár eur späť
    2.Uplatnenie zam.prémie a nezd. čiastky sa navzájom vylučujú. Čiže keď si ZC uplatńoval v priebehu roka NČ ani nemusí vypisovať v žiadosti o RZD že žiada o prémiu? NIE, V TOMTO PRIPADE NEMA NAROK NA PREMIU.
    ak chce ZP .... NČ si v RZD nevšímaš /aj keď sa uplatňovala/, pracuješ s HM - odvody /13,40

    ZP = /NČ - ZD/x 19%

    Dlhodobo nezamestnaný /teraz náš ZC/ dostáva od ÚP príspevok na dochádzku do zamestnania. Týka sa ma to nejako ako ZLa pri RZD? Na toto neviem odpoveď.
    nijak sa ťa to netýka / to nie sú prijmy podľa § 5 -
    Naposledy upravil hanelie : 25.01.10 at 12:08

    len niekolko otazociek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.