Zavrieť

Porady

vyplacanie 60 percent mzdy

ahojte poradaci,
chcela by som sa spytat jednu otazocku. momentalne riesim problem ze zamestnavatel - SZCO mi povedal ze tento tyzden mam zostat doma na 60 percent nakolko ma prekazku na jeho strane a nemoze mi pridelovat pracu. tou prekazkou sa mysli pokazeny notebook, ktory potrebujem k praci a ktory bol moj - skoro 2 roky som si ho drala a teraz ked je pokazeny mi da 60 percent.. odvolava sa na zakonnik prace.
ale ako som tam nasla v par. 142 a ak som to spravne pochopila zamestnavatel ma moze " dat na 60 percent" iba v pripade, ak ma uzatvorenu dohodu s odbormi v ktorej su uvedene skutocnosti kedy to moze spravit. nakolko je moj zamestnavatel SZCO nemame odbory. v pracovnej zmluve nie je o tom ani zmienka, takze som nepodpodpisala nic take.
ak som to spravne pochopila na toto nema pravo a porusuje tym Zakonnik prace. Mal by mi vyplatit priemernu mzdu alebo sa mylim ???
dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    hanelie Pozri príspevok
    máš pravdu, nemôže ťa nechať doma na 60%
    Dakujem za odpoved. Podla mna je to tiez tak ze ak mi vyplati iba 60 percent mzdy tak tym porusuje Zakonnik prace a teda ak to nenapravi mozem dat podnet na IP :-) aj keby to uz bolo krajne riesenie ale mam pocit ze s nim sa rozumne neda..

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    hanelie Pozri príspevok
    máš pravdu, nemôže ťa nechať doma na 60%
    142
    Prekážky na strane zamestnávateľa

    (1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    vyplacanie 60 percent mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.