Zavrieť

Porady

Pomoc-úver

Dobrý deň. Poprosila by som o radu. Klientovi /JÚ/ vediem len 1 účet-podnikateľský. Teraz mi priniesol ešte výpisy z účtov, tie sú spotrebiteľské, aby som mu ich dala do výdavkov. Na účte má splátku úveru: prevod čiastky, úrok a poplatky. Mám o nich účtovať?
Ale nakoľko som prevzala účtovníctvo, predošlé roky nemám a v závazkoch žiadny úver evidovaný nie je?
Ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Vypytaj si uverovu zmluvu, zisti, co je to za uver - komu urceny a na co.
    Podla nalezitosti na vypise vyzera, ze ide o podnikatelsky uver (obchodny nazov, sidlo, ICO)?
    Bez zmluvy by som o tom uvere neuctovala, zvlast ako pises, ze nebolo o nom uctovane ani minuly rok v zavazkoch.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Na výpise IČO nie je a aj adresa ešte nie je prepísaná /zmena bydliska/. Neviem ako mohol predchádzajúci účtovník účtovať o tomto úvere len za niektoré roky, ktoré sa mu práve hodili, lebo potreboval znížiť ZD a vraj úroky a poplatky zaúčtoval. No a samozrejme klient mi ide s tým, že nech to spravím aj ja. Ale podĺa mňa postup má byť taký, že o tomto úvere účtujem hneď od začiatku a nie kedy sa mi zachce.
    Alebo je taká možnosť, že začnem účtovať podľa prvého výpisu za tento rok, spravím si počiatočný stav /podľa výpisu/ a účtujem o ňom? Mne sa to dajako nezdá....

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ejo Pozri príspevok
    Neviem ako mohol predchádzajúci účtovník účtovať o tomto úvere len za niektoré roky, ktoré sa mu práve hodili, lebo potreboval znížiť ZD a vraj úroky a poplatky zaúčtoval. ... Ale podĺa mňa postup má byť taký, že o tomto úvere účtujem hneď od začiatku a nie kedy sa mi zachce.
    Suhlasim s tvojim nazorom - bud to je podnikatelsky uver a uctujem o nom od jeho zaciatku, alebo to nie je podnikatelsky uver. Urcite neuctujem, ako sa mi hodi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.