Zavrieť

Porady

program GIMP

Prosim Vas viete mi niekto poradit ako vyrezem s fotky jeden predmet, resp. ako vymazem pozadie za oznacenym predmetom...stiahla som si Gimp, a neviem s nim moc narabat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V zásade treba želaný objekt vybrať do výberu a potom vymazať okolie. Na editovanie výberu slúži prvých päť ikoniek v paneli nástrojov. Ak je objekt ohraničený kontrastným okrajom, najlepšie vám poslúži Fuzzy select tool (4. ikonka), zvolí sa stlačením "U". Keď kliknete na nejaký bod v obrázku, do výberu sa zahrnú všetky susedné oblasti, ktoré majú podobnú farbu. Prah, čo je podobné a čo nie, sa nastaví posuvníkom Threshold v nastaveniach nástroja. Keď ťuknete na ďalší bod spolu so shift, pridá sa výber k existujúcemu, spolu s Ctrl sa odstráni. Stlačením ctrl+shift+A celý výber zrušíte a môžete skúšať odznovu. Stlačením ctrl+Z sa vrátite posledný krok.

    Je to piplačka a treba si to vyskúšať. Problematické miesta musíte vybrať ručne cez nástroj "Free select tool" (kláves F).

    Keď máte výber hotový, stlačte ctrl+I (invertuje výber - vyberie všetko, čo nebolo vybrané) a potom ctrl+x (vymaže výber). A môžete výsledok uložiť, alebo cez ctrl+z sa vrátiť a doladiť detaily

    Veľa trpezlivosti
    Naposledy upravil viliam.durina : 25.01.10 at 19:28 Dôvod: neprečítal som si poriadne otázku - odpoveď som prepísal

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Niekde som už tento link tu dával. Pozri sa na: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?...howpage&pid=79

    mapper je offline (nepripojený) mapper

    mapper
    skuste tento plugin:
    http://www.logarithmic.net/pfh/resynthesizer
    vymaze to napr. postavu z obrazka alebo nezelane pismo - celkom dobre to dopocitava. ukazka funkcnosti:
    To, čo som písal, platí, samozrejme, pre gimp. Sú tam aj iné profi možnosti - mäkké hrany výrezu, farebné korekcie, doostrenie, rozmazanie, retušovanie prekrytých častí (napr. zakrývajúci konárik z pôvodného obrázku) atď...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.