Zavrieť

Porady

Zvukova Izolacia

Dobry Den,

rad by som poprosil o radu ohladom zvukovej izolacie.
Potebujeme zvukovo zaizolovat pivnicne priestory kvoli pouzitiu priestorov na ucel premietania filmov. V priestoroch su plynovodne trubky ktore by neboli zakrite. Uvazovali sme nad pouzitim sadrokartonu a mineralnej vlny.
Za kazdy radu vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    peterkos2 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť,ktorá minerálna vlna má najlepšiu schopnosť pohltiť zvuk.Potrebujeme ňou obložiť kompresor v jednej mašine-uzavretá oplechovaná bez vlhkosti,akurát trochu tepla z kompresoru.Prípadne iný materiál.Oplechovanie som zvnútra oblepil špeciálnym molitanom na to určeným,ale veľmi to nepomohlo.Ďakujem.
    mas na vyber http://www.isover.sk/?tepelne_zvukov...acie&isover=68 alebo http://www.knaufinsulation.sk/sk/pro...nicke-izolacie

    Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

    Hop377
    Sadrokarton urcite nie, ten len zvacsi odray a ozvenu. Treba pohladat tlmiace materialy na to urcene, len z ceny asi bude nemilo prekvapeny. Najlacnjesie riesenie by bolo na dreveny rost pripevnit dierovanu hobru.

    tromso je offline (nepripojený) tromso

    tromso
    Daju sa pouzit aj specialne dosky na to urcene - CERTIS napriklad, ma v ponuke nejake akusticke panely.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Vedel by mi niekto poradiť,ktorá minerálna vlna má najlepšiu schopnosť pohltiť zvuk.Potrebujeme ňou obložiť kompresor v jednej mašine-uzavretá oplechovaná bez vlhkosti,akurát trochu tepla z kompresoru.Prípadne iný materiál.Oplechovanie som zvnútra oblepil špeciálnym molitanom na to určeným,ale veľmi to nepomohlo.Ďakujem.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Ďakujem,v mojom prípade obložiť asi mäkkou izoláciou,lebo veľa miesta tam nieje.Dúfam,že to stíchne,lebo z toho zákazníka ma už ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.