Zavrieť

Porady

Dovolenka v Turecku

Boli ste niekto na dovolenke v niektorom z tychto hotelov v Turecku?
Alanya hotel Mesut, Alanya hotel Blue Dream a Alanya hotel Sonas Alpina?
Ten posledny sa mi najviac popacuje. Zaujimaju ma aj vase skusenosti z tejto krajiny, ceny v obchodoch, aki su ludia, jedla, na co si dat pozor atd... Jednoducho hocico co vas napadne v suvislosti s touto krajinou a co by sa mi mohlo zist pri dovolenke v tejto krajine. Este ma zaujima, ci tam uz bude dost teplo od 8 juna?
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

[SEARCH]Turecko [/SEARCH]
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

ludmilla Pozri príspevok
A co s tym???? Nic to nevyhodi. Ja som dal do vyhladavaca Turecko a nic...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

stanco007 Pozri príspevok
A co s tym???? Nic to nevyhodi. Ja som dal do vyhladavaca Turecko a nic...
Prepáč skús znovu už som to upravila
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Ja som bola v Turecku pred 5 rokmi tuším, a povedala som si, že ešte raz sa na to miesto určite vrátim, aj keď do toho istého hotela. Hotely, ktoré uvádzate mi už teraz nevravia nič, ale jedno viem určite, to čo je nafotené, nemusí byť pravda. My sme išli do úplne štandardného hotela podľa katalógu ale realita bola iná, krásny bazén, hotel v tvare U, polpenzia vo forme švédskych stolov, bohatá strava na zeleninu, ovocie, rôzne šaláty, na tej som bola celé 2 týždne, pretože ich stravu veľmi nemusím, a mali super hamburgery(u nás ich vôbec nejem) s množstvom hranoliek na tanieri ako príloha. Ich turecká káva je drahá, pamätám si, ako sme chceli tureckú kávu, ale veľkú (big), tak sme ju aj dostali, ale za 5 EUR. Tak sme mali aj big účet. Ich kávy sú také ako naše malé pressá, čo sme sa čudovali. Ľudia na trhu sú dotieraví, ale to sú asi v každej krajine. My sme boli niekedy tiež začiatkom júna, boli horúčavy 40 stupňov, čašníci v hoteli mi nosili kyslé mlieko na popáleniny.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

ja som bola v roku 2008 prelom augusta a septembra,mesto Alanya hotel Sara, bolo teplo 38 °C.Voda bola úžasná, žiadny šok.pozor piesok tiež horúci,takže na boso to netreba skúšať.Išla som tam už opálená základne a popáleniny som nemala žiadne, čoho som sa bála najviac ako to zvládnem.Strava bola výborná, všetkého dostatok.Ludia úslužní,vedia reči a z tích na bazároch sme si robili atrakciu, sú strašne komunikatívni, je potrebné sa jednať a ešte raz jednať to majú radi, aj na ich typický čaj nás potom pozvali a pohostili priamo v obchode.Cenovo tam bolo fajn.Určite sa tam vrátim.A ked sa vraví o dovolenkách vždy ako prve sa mi spomienky vybavia na Turecko.Takže správne zvoliť cestovku a príjemný pobyt!!!!!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Tak tie teploty 40C mi vyhovuju. Zboznujem take teplo... Zohriat sa a potom sa hodit do mora a odskocit si na pivo... :-))) Este mi prosim Vas poradte ake su ceny za morske sporty? Ci sa to da alebo je to prehnane drahe... A aj co sa tyka fakultativnych vyletov z Alanye...
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

fakultatívne výlety-je tam veľa domácich agentúr, s letáčikmi zastavujú na kažkom kroku a ponúkajú výlety na všetky svetové strany, lode, historické pamiatky, do nočných obchodov so zlatom, príroda, no proste celý okruh.Aj samotné cestovky ponúkajú ísť cez nich s ich delegátom.Čo sa týka vodných športov viem len o padáku za lodou a to ma stálo 50- € pre dvoch ,no bolo super, ale hlavne odporúčam JEDNAŤ.Oni to milujú a preto cenu nadhodia vždy vyšiu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

stanco007 Pozri príspevok
Tak tie teploty 40C mi vyhovuju. Zboznujem take teplo... Zohriat sa a potom sa hodit do mora a odskocit si na pivo... :-))) Este mi prosim Vas poradte ake su ceny za morske sporty? Ci sa to da alebo je to prehnane drahe... A aj co sa tyka fakultativnych vyletov z Alanye...
Z fakultatívnych výletov odporúčam rafting, bol to veľmi príjemný zážitok, my sme boli síce v Side, ale určite sa rafting robí aj z Antálye.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

zuzka34 Pozri príspevok
fakultatívne výlety-je tam veľa domácich agentúr, s letáčikmi zastavujú na kažkom kroku a ponúkajú výlety na všetky svetové strany, lode, historické pamiatky, do nočných obchodov so zlatom, príroda, no proste celý okruh.Aj samotné cestovky ponúkajú ísť cez nich s ich delegátom.Čo sa týka vodných športov viem len o padáku za lodou a to ma stálo 50- € pre dvoch ,no bolo super, ale hlavne odporúčam JEDNAŤ.Oni to milujú a preto cenu nadhodia vždy vyšiu.
A co sa tyka zlata, tak je kvalitne? A cena v porvnani s nasimi cenami zlata? Takze vsade sa treba jednat? A co sa tyka AI, tak s tym nie je problem??? Ked mam napr chut na pizzu, tak si ju mozem zobrat kedy chcem? Ak to je tak dohodnute v AI. Alebo ako je to s napojmi? Mozem pit kedy chcem a kolko chcem? Nebudu na mna pozerat ako na.... Zase si nemyslite, ze to chcem nejak zneuzivat tieto sluzby! Len v takych horucavach cloveka casto smädi a ked uz mam zaplatene AI, tak preco to nevyuzit...?
0 0
LauraL LauraL

LauraL je offline (nepripojený) LauraL

aaaa vidim dalsieho fanusika teplucka a mora )) kazdy rok vyrazame k moru, kazdy rok inde. Z Turecka som mala obavy najma po skus. z Egypta. Tam boli na mna uz velmi otravni. No bola som prijemne prekvapena- u Alanye, tiez vyzeral priemerny hotel, ale realita bola nad ocakavanie. NAJKRAJSIA DOVOLENKA. A more ozaj ako kava! A Turci mi prisli taki "evropski"... na trhoch sice vyjednavaju, no ak nechces kupit, nie su otravni.
Zlato kupovali znami, su velmi spokojni, no treba sa popytat v hoteli al. delegata na osvedceny obchodik. Ceny zlata trochu lepsie.
A neverila som, ale tiez sa velmi oplati pokupit handry- su lacne- tricka, svetre, rifle a tak (doma som zistila, ake su kvalitne, a teraz lutujem, ze som nenakupila viac )
Na AI sa opytaj este v cestovke, ci je vsetko pitie v cene. U nas napr. si mohla uplne vsetko a kolko len si vypila, platili sa iba cerstvo lisovane stavy z ovocia. Kazdy hotel to ma trochu inak...
A neboj, nikdo nebude pozerat kolko zjes- v nasom hoteli ti to este cpali na tanier a pozerali cudne, ked som hovorila, ze to staci )
Inak na nete sa daju najst priam hodnotenia hotelov od dovolenkarov
napr. www.tripadvisor.com, alebo este jedna netova cestovka...
kraaasnu dovolenku, pozdravuj more (tohto roku neidem, mam bruskate povinnosti )
0 0
alesta alesta

alesta je offline (nepripojený) alesta

Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

V Turecku je handlovanie a zjednávanie úplne normálne. To je ich životný štýl . Musíš si na to zvyknúť alebo nekupovať a tváriť sa ako socha.
3 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
alesta Pozri príspevok
Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
Boli sme tam minulý rok a ideme tam aj tento rok a do toho istého hotela. Pár minút peši je tam také šiatrové trhovište, nemusíš zjednávať, nikto to nevyžaduje,ale preplatíš a ich taký obchod nebaví.
Potom kúsok taxíkom je murované nákupné centrum cca 300 obchodov.
Naposledy upravil Gapo : 16.05.10 at 10:43
Alanya - Meryan 09.2009 070.jpg  
Canon 010.jpg  
DSC00243.jpg  
DSC00244.jpg  
1/1
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alesta Pozri príspevok
Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
Vyhnúť sa zjednávaniu môžeš jedine tak, že akceptuješ prvú cenu, čo Ti povedia.Ale v tom prípade si bud istá, že riadne všetko preplatíš...Lebo oni vysoko nadsadzujú ceny, aby bolo z čoho uberať.
Si na dovolenke, tak to handlovanie ber s humorom a užívaj si ho

Ja som v jednom obchodíku objavila krásnu korytnačku z achátu. Nalepenú cenovku mala 75 €.
Obchodník asi videl môj záujem tak začal zjednávať...
Obchodní si mlel svoje, ako prerobí, že je to drahá soška, ja zas svoje, ako až taká cenná nie je, že mu dám max. 5 €.
Asi po 20 tich minútach ma už môj muž ťahal za ruku z obchodu, čo mu to bolo trápne... Obchodník ešte stále držal cenu 40€... Ale ja som sa zabávala
Tak som sa dala akože mužovi vytiahnuť z obchodu, myslela som že obchodník ešte zníži. A on nič...Tak sme odišli.

Bola som nešťastná, že nemám tú korytnačku, muž mi vyčítal, čo som si ju nekúpila, ale som sa toľko handrkovala...
Aké bolo naše prekvapenie, ked nás obchodník hľadal na ulici, dobehol nás a v nastrčenej ruke držal tú "moju korytnačku" v cene 5€! A ešte aj poďakoval za dobrý obchod a zábavu

Tak ma to "obchodovanie" začalo baviť a užívala som si to handrkovanie. Muž mi už nechal voľnú ruku , už sa na tom tiež zabával. Dodnes sa na tom rehoceme a ver, že sú to jedny z najveselejších spomienok na dovolenku
Naposledy upravil arizona : 16.06.10 at 06:56 Dôvod: preklep
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som bola v Turecku dva krat, ale je to uz aj 5 rokov, ale bol to nezabudnutelny zazitok, boli sme sice v Antalyi, hotel Magic Live, ale taky servis, co sa tyka vybavenia, jedla, sportoveho vyzitia, diskoteky a vsetkeho najdete malo kde. Na vylete sme boli v Pamukale, sucastou bola aj prehliadka fabriky na koberce. More ciste, ludia prijemni, obchodnici trochu otravni, ale v norme. Nezabudnutelny zazitok. Turecko je snom vsetkych dovolenkarov.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
...
...
Este ma zaujima, ci tam uz bude dost teplo od 8 juna?
Na zlú stranu sa obraciaš ...

Dr. IĽKA sa opýtaj ...ešte aj grafy Ti dodá ....horšie to bude s tou predpoveďou ...málokedy sa trafí ...

ale inak ???...nezvyknem mať s takouto informáciou problém ...akurát , že uvedený dátum je trochu ďaleko ešte , dožiť treba ...

http://meteo.azet.sk/letoviska/svet/turecko
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Gapo Pozri príspevok
Boli sme tam minulý rok a ideme tam aj tento rok a do toho istého hotela. Pár minút peši je tam také šiatrové trhovište, nemusíš zjednávať, nikto to nevyžaduje,ale preplatíš a ich taký obchod nebaví.
Potom kúsok taxíkom je murované nákupné centrum cca 300 obchodov.
a ako sa volá hotel?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
31Jankal Pozri príspevok
a ako sa volá hotel?
Hotel sa volá MERYAN
My odlietame 13-teho teraz.
Je tam horko ako tu ale voda ešte svieža.
0 0
janina987 janina987

janina987 je offline (nepripojený) janina987

Hotely, ktoré uvádzate žiaľ nepoznám, Turecko bola z našich najlepších dovoleniek. Mali sme all inclusive, strava výborná, služby v hotely na úrovni, my sme boli veľmi spokojní.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

janina987 Pozri príspevok
Hotely, ktoré uvádzate žiaľ nepoznám, Turecko bola z našich najlepších dovoleniek. Mali sme all inclusive, strava výborná, služby v hotely na úrovni, my sme boli veľmi spokojní.
prezraď korý hotel je taký dobrý, známi idú do Turecka, volali nás ale mňa to nejak neoslovilo, chcela som Tunis, ale možno sa dám presvedčIť.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať