Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane - POUČENIE

Po minuloročných skúsenostiach radšej čítam aj "Poučenia"

.... a šups, zasa ma oblial studený pot, že to platilo už aj pre r. 2008 a ja som to samozrejme nevyplnila. Ale nie, platí to až pre r. 2009.

Časť V. riadok 7

Pre rok 2009
Riadok 7 - Zrazené preddavky na daň – uvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

Pre rok 2008
Riadok 7 - Zrazené preddavky na daň – uvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi v priebehu roka poskytol len nepeňažný príjem (iné príjmy mu za celé bežné zdaňovacie obdobie nevyplatil), z ktorého nebolo možné zrážku preddavku na daň vykonať, vyznačí sa x pod písmenom N (nepeňažný príjem). Ak bol zamestnancovi okrem vyplatených príjmov v peňažnej forme poskytnutý v bežnom zdaňovacom období príjem aj v nepeňažnej forme, z ktorého nebolo možné zraziť preddavok na daň [(§ 35 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov], vyznačí sa x pod písmenami NP (nepeňažný aj peňažný príjem).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Shaman Pozri príspevok
    Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

    Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...

    za rok 2009

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som to tušila , že niečo bude . Proste Poučenia - to je Muška Tvoja parketa po minuloročnej skúsenosti a ja na Teba spolieham . Vďaka .

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

    Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

    Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

    Usmernite ma prosím ..... Ďakujem

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Muška, kde si sa dostala k tlačivu "Hlásenie..." na r. 2009? DRSR to na stránke ešte zverejnené nemá a pred týždňom tieto tlačivá nemali ešte ani na DÚ.

    Opravujem: na DRSR je to už zverejnené v tlačivách (tie, ktoré sa vypisujú ručne), ale nie je to ešte v tlačivách na vyplnenie na internete.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    kovex Pozri príspevok
    Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

    Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

    Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

    Usmernite ma prosím ..... Ďakujem


    posúvam ......

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kovex Pozri príspevok
    Do riadku 0, sa podľa poučenia uvádza úhrn príjmov tzv. hrubých miezd, bez príjmov z ktorých bola daň vybraná zrážkou.

    Ale uvádzajú sa príjmy na DOPČ z ktorých nebola daň vybraná zražkou, v postate žiadna daň, lebo mali podpísané vyhlásenie?

    Vychádza mi, že áno, nakoľko mali podpísané vyhlásenie, takže by šlo o preddavkovú daň, bez ohľadu na to, že to boli príjmy z DoPČ.

    Usmernite ma prosím ..... Ďakujem

    r. 0 by sa mal rovnať súčtu súm v r.4 časti V. Ide o príjem (hrubá mzda / odmena u dohôd) zdaňovaný preddavkom.

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

    Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Shaman Pozri príspevok
    Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi nevykonal ročné zúčtovanie, vyznačí sa x pod písmenom N. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi ročné zúčtovanie vykonal, vyznačí sa x pod písmenami A.

    Myslí sa tým RZ vykonané v roku 2009 alebo RZ za rok 2009? Už nejako nenachádzam logiku, ktorý údaj to asi môžu chcieť...
    Ja som tam krížikoval zamestnancov, ktorým som vykonal/nevykonal RZ ZA 2009, teda v tomto roku.


    Jano

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ahojte chcem sa spýtať stiahla som si tlačivo hlásenie 2009 ale má len 3 strany kde doplním ostatných zamestnancov? lebo ich máme 11 a tam sa zmestia len 4?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    timejka200 Pozri príspevok
    ahojte chcem sa spýtať stiahla som si tlačivo hlásenie 2009 ale má len 3 strany kde doplním ostatných zamestnancov? lebo ich máme 11 a tam sa zmestia len 4?
    z ktorej stránky si si ho stiahla?

    Lukana je offline (nepripojený) Lukana

    Lukana
    Viete mi prosím niekto poradiť, časť III. - uvádzam tam údaje za štvrťročných prehľadov, alebo skotočné, lebo tam je posun o mesiac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.