Zavrieť

Porady

Zmena využitia pôdy

Ahoj pohoďáci.
Moja otázka : Som vlastníkom pôdy, ktorá je v katastri vedená ako záhrada. Chcela by som požiadať o zmenu využitia pôdy zo záhrady na zastavanú plochu /v prípade, že sa raz rozhodnem stavať/. Je to možné spraviť, nie sú k tomu potrebné konkrétne projekty? Chcem to zrealizovať teraz, kým sa za to do 500 m2 neplatí nejaká strašná suma. Aspoň také mám info. Poradíte mi? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    zastavana plocha z toho bude, ked ju zastavas

    mas na mysli asi stavebny pozemok...

    ked budes chcet stavat, tak das podu vynat na stavebne parcely... my sme potrebovali stanovisko od stavebneho uradu pre pozemkovy fond, aby nam pozemok preklasifikovali... stalo to 3 eura...

    pokial neplanujes stavat napr. tento rok, tak naco to vyjimat a platit vyssiu dan z nehnutelnosti (zpravidla to je 10x oproti napr. zahrade, ci ornej pode... vypocet podla toho, ako to vychadza nam)...

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    ja som si myslela, ze by som to dala teraz, ked sa za to "zatial" neplati. viem, ze je tam vyssia dan, ale ked to raz budem chciet predat, nech je to uz "stavebny pozemok". nevedela som, ci je k tej zmene potrebny aj konkretny projekt RD, alebo je to mozne urobit len tak. aj tak ti dakujem.

    Zmena využitia pôdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.