Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti...

Dobry den, od 04.2003 az do 10.2009 som bola zamestnana vo VUB banke, v 09.2006 som isla na MD a nasledne na rodicovsku dovolenku, ktora trvala az do 09.2009. V oktobri 2009 som ukoncila pracovny pomer dohodou a som na dennej starostlivosti o dieta (lebo syncek sa nevedel adaptovat v skolke), postupne sa situacia zmenila a v skolke uz vydrzi cely den, takze by som sa chcela zaevidovat na urade prace (k 1.2.2010)... rada by som sa opytala, ci mam aj ja narok na podporu v nezamestnanosti?? Za vsetky rady a pripomienky pekne dakuje, pekny den...
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ano, narok ti vznikne, nakolko od 09/2009 neprejde do 1.2. 2010 rok, stale splnas podmienku ôpoistenia 3 rokov z poslednych 4 rokov.
0 0
liaura liaura

liaura je offline (nepripojený) liaura

Velmi pekne dakujem za odpoved, viete mi poradit ake navstevy institucii a papierovaciek musim absolvovat a z coho mi bude pocitana vyska podpory... prepacte za otravovanie... dakujem
0 0
liaura liaura

liaura je offline (nepripojený) liaura

DAKUJEM )
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

liaura Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za odpoved, viete mi poradit ake navstevy institucii a papierovaciek musim absolvovat a z coho mi bude pocitana vyska podpory... prepacte za otravovanie... dakujem
Papierovacky vam upresnia na prvej navsteve uradu prace.
Rozhodne treba potvrdenie o najvyssom ukoncenom vzdelani a podklady o zamestnani.
Vypocitat podporu by vam mali z prijmu sept.-oktober 2009.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Dobrý večer, som zamestnaný 15 rokov v jednej firme s platom cca 1600 € v hrubom. Asi v septembri ukončím pracovný pomer z nadbytočnosti. Mám 58, tak robotu asi ťažko nájdem. Chcem sa opýtať, koľko budem mať podporu a či by mi pomohlo platiť si dobrovoľné pripoistenie, aby som mal maximálnu podporu. Nie som lakomý, ale viac než 35 rokov platím vysoké odvody.
ďakujem každému za radu.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Benko Pozri príspevok
Dobrý večer, som zamestnaný 15 rokov v jednej firme s platom cca 1600 € v hrubom. Asi v septembri ukončím pracovný pomer z nadbytočnosti. Mám 58, tak robotu asi ťažko nájdem. Chcem sa opýtať, koľko budem mať podporu a či by mi pomohlo platiť si dobrovoľné pripoistenie, aby som mal maximálnu podporu. Nie som lakomý, ale viac než 35 rokov platím vysoké odvody.
ďakujem každému za radu.
Tvoja podpora bude 50% z primernej hrubej mzdy za posledne 2 roky od evidencie. Cize ak mas stale plat 1600 EUR, tak podpora bude mesacne cca. 800 EUR (vyplaca sa na kalendarne dni, takze to nie je vzdy uplne rovnaka suma).
Ak by si si platil dobrovolne poistenie v nezamestnanost, myslim, ze aktualne by si ho musel platit apson 26 tyzdnov, aby si mal narok naj na vyplatu z neho, co do septembra uz nestihas.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

len trošku poopravím. Ak máš vym.základ zo zamestnania, tak nemusíš splnať podmienku 26týž. dobr.poistenia v nezam, tých 26platí len v prípade, že niekto dva roky pred zaevidovaním má len DPvN a povinné PvN bez vym.základu. Len ak sa prihlásiš z rozdielu medzi maximom pre odvod PvN (tuším cca 2970??) a tvojej mzdy, treba zaplatiť vždy ani o den neskôr po splatnosti a ani o cent menej, ako máš platiť. Inak by sa daný mesiac nerátal.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vdaka za doplnenie
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Dobrý deň, predsa len sa vrátim k problému. Ako zistím môj vymeriavací základ na PvN? Je to moja hrubá mzda?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Benko Pozri príspevok
Dobrý deň, predsa len sa vrátim k problému. Ako zistím môj vymeriavací základ na PvN? Je to moja hrubá mzda?
Ďakujem
http://www.porada.sk/1748086-post7.html
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
neviete nahodou kedy sa budu diat zmeny? alebo ci uz su nejake navrhy , a kedy to budu schvalovat? Pocul som ze su tam 3 moznosti ... vdaka za odpovede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

video1983 Pozri príspevok
neviete nahodou kedy sa budu diat zmeny? alebo ci uz su nejake navrhy , a kedy to budu schvalovat? Pocul som ze su tam 3 moznosti ... vdaka za odpovede
aké zmeny ťa zaujímajú ?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
vsetky dlzka, vyska, sirka ci sirka uz asi nie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

video1983 Pozri príspevok
vsetky dlzka, vyska, sirka ci sirka uz asi nie
Dávka v nezamestnanosti.
Výška dávky v nezamestnanosti, pre toho, kto v 3 rokoch pred zaradením do evidencie bol poistený v nezamestnanosti aspoň 2 roky bude :
- prvé dva mesiac 65% DVZ
- tretí a štvrtý mesiac 45% DVZ
- od piateho mesiaca 35% DVZ
Výška dávky v nezamestnanosti, pre toho, kto v 4 rokoch pred zaradením do evidencie bol poistený v nezamestnanosti aspoň 2 roky a to len z pracovných pomerov na dobu určitú alebo dobrovoľne, bude 50% DVZ.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
a toto uz je oficialne? schvalene?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

video1983 Pozri príspevok
a toto uz je oficialne? schvalene?
nie, to je návrh daňovej a odvodovej reformy, ktorý prejednáva parlament
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
aha vsetko sa schvali, naraz aj s DNP a ostatok. Ok. ked je len taky navrh tak ci tak zmena pre mna ziadna nebude.
Ale mam na teba este par otazociek, ak ti to nebude prekazat
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

video1983 Pozri príspevok
aha vsetko sa schvali, naraz aj s DNP a ostatok. Ok. ked je len taky navrh tak ci tak zmena pre mna ziadna nebude.
Ale mam na teba este par otazociek, ak ti to nebude prekazat
skús. ak budem vedieť odpoveď ...
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tak ideme na to,
vies ze pracujem vonku, 7r narok mam teda podla odpracovanych rokov.
zistuju u nas co pracujeme vonku, centrum zaujmov, posudzuje to konkretna pobocka a nie centrala.
kamarat co tu bol so mnou bol v takej istej situacii ako aj ja, a priznali mu podporu, trvalo to sice 6 mes ale dostal ju.
No ale ako som pisal zistuju kade co, a keby mi neuznali centrum zaujmov na svk, ako by som to mal spravit aby som ziskal podporu? ved predsa 7 odpracovanych rokov mi nemozu len tak neuznat..ci?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

video1983 Pozri príspevok
tak ideme na to,
vies ze pracujem vonku, 7r narok mam teda podla odpracovanych rokov.
zistuju u nas co pracujeme vonku, centrum zaujmov, posudzuje to konkretna pobocka a nie centrala.
kamarat co tu bol so mnou bol v takej istej situacii ako aj ja, a priznali mu podporu, trvalo to sice 6 mes ale dostal ju.
No ale ako som pisal zistuju kade co, a keby mi neuznali centrum zaujmov na svk, ako by som to mal spravit aby som ziskal podporu? ved predsa 7 odpracovanych rokov mi nemozu len tak neuznat..ci?
Michal, ale o tomto sme sa už predsa bavili cez SS, vtedy som ti doporučovala, aby si vybavoval podporu v zahraničí. Na Slovensku to trvá neuveritelne dlho, každá pobočka (možno aj pracovník pobočky), centrum záujmov posudzuje inak. V tvojom prípade to možno vyjde, ak máš na Slovensku vlastné bývanie, manželku, deti ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať