Zavrieť

Porady

Infračervené kúrenie

Zvažujeme nad infračerveným vykurovaním rodinného domu. Ak niekto vie o tomto spôsobe kúrenia, prosím o radu, prípadne výhody a nevýhody. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josy1 je offline (nepripojený) josy1

    josy1
    Este skus porozmyslat nad kurenim z kamena, novy sposob. Jasne ze nic nie je zadarmo, vsetko nieco stoji, pri nemu je vyhoda velkej efektivnosti a absolutnej bezudrzbosti. Viem zabezpecit

    tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

    tiger111
    [QUOTE=pipula;1273430]Zvažujeme nad infračerveným vykurovaním rodinného domu. Ak niekto vie o tomto spôsobe kúrenia, prosím o radu, prípadne výhody a nevýhody. Ďakujem.[/QUOTE
    ja osobne neodporucam.....mame na chate a museli sme dokupit el. ohrievace....slaba vyhrievnost-musel by si ich tam mat dost vela a cenovo sa to velmi neoplati,lebo aj tak za elektr. musis zaplatit......ale som zved. aj na iny nazor...

    1andu1 je offline (nepripojený) 1andu1

    1andu1
    Ja mam infra kurenie, problem je s SSE, lebo sice ponukaju vyhodnu sadzbu, ale zas vypinaju kurenie 4 hodiny cez den. Mne rano od 7 do 8, potom niekde cez obed a nakoniec od 16-17 a 19-20. Vcera som sa akurat bola pohadat, ale tvrdia mi ze tie hodiny sa nedaju zmenit. Teda sice mam el. kurenie, ale ked pridem domov, tak sa nekuri a nevyhodou infra je, ze sa teplo neakumuluje, je len teplo ked sa kuri. Ja rozmyslam este dokupit daku akumulacnu pec.

    josy1 je offline (nepripojený) josy1

    josy1
    Pokial sa tyka kupovania panelov, iba tak mozno to potiahne, nema zmysel. Je tam potrebny urobit prepocet vyhrievanej miestnosti, druhu stavby .... Podla toho sa potom potrebne velkosti kupuju. v tychto druhoch kurenia , to jest ze sa vypina prud v urcitych hodinach je vyhodnejsie kurenie z kamena, pretoze je ciastocne akumulacne.

    Infračervené kúrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.