Zavrieť

Porady

Príspevok z ÚP k nízkej mzde zamestnanca

Pekný deň všetci poraďáci,
chcem sa vás spýtať, či nemáte skúsenosti s príspevkom z úradu prácu k nízkej mzde zamestnanca. Príjmame do prac.pomeru evidovaného nezamestnaného a ten sa dohodol s majiteľom firmy, že bude mať mesačný plat vo výške minimálnej mzdy. Vraj má nárok z úradu práce na nejaký príspevok k nízkej mzde, ktorá nemôže prekročiť určitú hranicu a preto tá minimálna mzda. Ja by som len nerada, aby sme mu poškodili a nakoniec by nedostával žiadny príspevok ku mzde. Preto by som sa chcela spýtať aké sú podmienky na poberanie tohto príspevku, okrem tej min.mzdy od nás. Poberal dávku v hmotnej núdzi (cca 2 mesiace, ale nie aktivačný príspevok, ani príspevok na bývanie) a bol v evidencii 11 mesiacov. Prácu si našiel sám ,bez pomoci úradu práce. A vraj má ešte nárok na príspevok na dochádzku za prácou. V jeho prípade je to 50 Eur.
Môže dostávať aj oba príspevky naraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    s-mata je offline (nepripojený) s-mata

    s-mata
    Ja sa ešte raz vraciam k tejto téme, nášho budúceho zamestnanca sme teda poslali na ÚP aj s pracovnou zmluvou a minimálnou mzdou. Doniesol všetky potrebné doklady, ktoré je treba doložiť, potreboval už len odpoveď či má nárok na príspevok k nízkej mzde alebo nie. A pani Ing., ktorá to má v náplni práce a na dverách napísané, mu nevedela povedať, vraj nech pride neskôr o 2 týždne, ona to zistí a posúdi. S príspevkom na dochádzku nebol problém, ale ten mala na starosti úplne iná milá pani.
    A ešte mu bolo povedané, že oni si môžu klásť iné podmienky ako napríklad ÚP vo vedľajšom okrese, čiže nemusia mu príspevok schváliť, aj keď doložil všetky doklady a spĺňa podmienky.
    Ďakujem za takéto protikrízové opatrenia.
    Budem rada, ak sa niekto ozvete s podobným problémom, každá rada dobrá v tomto smere.

    Príspevok z ÚP k nízkej mzde zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.