Zavrieť

Porady

reklamácia

ahojte, mám 2x v oprave mob. telefón. No tento-krát už vyše 40- dní, keď sa idem opýtať do predajne, stále sa vyhovárajú, že nech vydržím... no ale ja už nemám dôveru v takýto prístup, najradšej by som odstúpila od zmluvy, mám nato nárok. Mám zapožičaný z predajne náhradný mob. ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    kimart Pozri príspevok
    ahojte, mám 2x v oprave mob. telefón. No tento-krát už vyše 40- dní, keď sa idem opýtať do predajne, stále sa vyhovárajú, že nech vydržím... no ale ja už nemám dôveru v takýto prístup, najradšej by som odstúpila od zmluvy, mám nato nárok. Mám zapožičaný z predajne náhradný mob. ďakujem za odpovede
    Jednoznacne odporucam obratit sa SOI, ja som si reklamaciu za zle urobenu sluzbu u firmy nemohla vymoct za pol roka, aj sa mi vyhrazali navstevou "silnych"chlapcov. ked som to dala ako podnet na SOI vsetko bolo behom tyzdna vybavene k mojej spokojnosti.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Myslim, ze v oprave staci spomenut SOI a oni to urychlia, ale max doba je 30 dni, tak neviem co robia ked to tam maju 40 dni

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Fero11 Pozri príspevok
    Myslim, ze v oprave staci spomenut SOI a oni to urychlia, ale max doba je 30 dni, tak neviem co robia ked to tam maju 40 dni
    FERO!!! som sa Ťa zľakol, fuj nemám rád takéto strašidelné obrázky... aj káva mi akosi zhorkla...

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Pokiaľ viem, SOI nemôže priamo zasiahnuť do reklamácie, resp. reklamačného procesu.
    Zákon stanovuje 30 dní, pričom doba začína plynúť deň po podaní reklamácie, a počítajú sa aj soboty, nedele, teda nie len pracovné dni. Po uplynutí tejto doby ( 30 dní ) má zákazník právo na vrátenie peňazí, alebo na vydanie opraveného, plne funkčného výrobku. Výber je na zákazníkovi.
    Ja som reklamoval posteľ a nechcel som peniaze, nakoniec mi ju opravil predajca na vlastné náklady, výrobca to odmietal opraviť.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Podľa § 18 ods. 4 zákona č. 250/2007 O ochrane spotrebiteľa ak nie je reklamácia vybavená do 30 dní od uplatnenia má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť.
    Skutočne nevidím právny dôvod na takéto správanie predajcu.
    Ako bolo spomenuté pohroz SOI a ak ti nedajú peniaze hneď, tak na nich tu SOI skutočne pošli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.