Zavrieť

Porady

vyhláška č. 718/2002 Z.z - elektroinštalatér

Ahojte,

priateľ dostal list z obvodného úradu, že ako podnikateľský subjekt v oblasti elektroinštalácií musí predložiť platné oprávnenie vydané Inšpektorátom práce.
Jedná sa asi o vyhlášku č. 718/2002 Z.z.
Máte ju niekto?? Ako máme postupovať?? Čo nás to môže stáť??

Budem vďačná za všetky informácie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Sojec Pozri príspevok
    Taktiež mám podobnú otázku. Či mám ešte platnú vyhlášku 718/2002 Z.z. - §21 elektrotechnik, ktorú som si spravil v júni 2007. Za odpoveď vopred ďakujem.
    ako bolo povedané nová vyhláška je 508/2009, podľa 718/2002 sa smelo robiť do 31.12.2009 a do 01.01.2010 môžeš prevádzať servisnú činnosť len ak máš urobenú 508/2009 a to platí pre všetky paragrafy .

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Môjho známe tiež vyzvali, bol na preskúšaní a bolo to vraj veľmi náročné. Bližšie budem vedieť až na budúci týždeň.

    horstik je offline (nepripojený) horstik

    žena horstik
    My tu máme dvoch elektroinštalatérov-živnostníkov. V ten istý deň ich vyzvali, aby priniesli oprávnenie v zmysle uvedenej vyhlášky. Jeden z nich radšej asi zruší tento predmet podnikania, lebo sa mu nechce všetko absolvovať. Druhý si dal žiadosť o preverenie odbornej spôsobilosti na Inšpektorát práce dňa 4.7.2005. Zatiaľ sa mu neozvali, ale vraj to robia asi každé 3 mesiace a stojí to okolo 3000.-Sk.Zo živnostenského teraz čaká na pokutu /lebo elektroinštalatérov je veľa a už zistili, že im to nedoložia na počkanie/, pretože keď nemal preskúšanie, berú to ako nepovolené podnikanie.
    Keď budem vedieť viac, ozvem sa.
    Dana.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ide o vyhlášku, ktorá nahradila bývalú vyhlášku ÚBP SR č.74/1996 Z.z.

    Tie osoby, ktoré mali vykonané skúšky odbornej spôsobilosti elektrotechnikov podľa tejto vyhlášky ich mali realizované bez časového obmedzenia, a teda platia aj podľa vyhl. 718/2002 Z.z., ktorá nadobudla účinnosť 1.1.2003 (myslím, že je to okrem revíznych technikov, na ktorých sa vzťahuje iný režim).

    rasto84 je offline (nepripojený) rasto84

    rasto84
    Prosim Vas, ako je to ked som staru vyhlasku robil na skole v 2001 a odvtedy som vo svojom odbore mechanik-elektronik nerobil. Teraz by som chcel robit ako servisny technik, kde potrebujem novu vyhlasku 718/2002. Potrebujem si znova spravit kurz, alebo mi budu akceptovat staru vyhlasku???

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Musíš začať od znovu. A pozor 718/2002 bola zrušená a nahradená 508/2009.
    Naposledy upravil willma : 18.03.10 at 06:44

    Sojec je offline (nepripojený) Sojec

    Sojec
    Taktiež mám podobnú otázku. Či mám ešte platnú vyhlášku 718/2002 Z.z. - §21 elektrotechnik, ktorú som si spravil v júni 2007. Za odpoveď vopred ďakujem.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    elpka Pozri príspevok
    ako bolo povedané nová vyhláška je 508/2009, podľa 718/2002 sa smelo robiť do 31.12.2009 a do 01.01.2010 môžeš prevádzať servisnú činnosť len ak máš urobenú 508/2009 a to platí pre všetky paragrafy .
    §27 vyhlášky č. 508/2009
    (1) Na základe preukazu alebo osvedčenia platného k 31. decembru 2009 možno vykonávať činnosti podľa tejto vyhlášky na VTZ uvedených v prílohe č. 1 len v rozsahu, na ktorý boli vydané.
    vyhláška pokračuje...
    Tak vaše vyjadrenie neplatí.
    Platia osvedčenia aj podľa starej vyhlášky. Napr. aj vyhláška 74 s aktualizačnou prípravou , tak platí 718/2002 ak osvedčenie nieje staršie ako tri roky.

    vyhláška č. 718/2002 Z.z - elektroinštalatér

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.