Zavrieť

Porady

uctovne obdobie otvorenie

Zdravim, mam jednu otazku, ked vznikla sro v priebehu roka, pouzivamn obdobie "otvorenie", alebo môzem zacat nahadzovat uctovne pripady priamo do aktualneho obdobia. Ide o to, ze som do obdobia "otvorenie" uctovala vznik sro 353/411 a vklad zakladneho imania do pokladne 211/353 a v tom pripade sa mi nepreniesol tento vklad do pokladnicnej knihy a vykazoval mi minusovu hodnotu. Ked som vklad ZI dala do obdobia august, mam to v poriadku. Preto ma zaujima, ci aj 353/411 mam zauctovat do augusta alebo to nechat v obdobi "otvorenie". Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    vklad do pokladne uctujes uz do toho obdobia, kedy ten vklad bol uctovany, nie do otvorenia...

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    andreaS Pozri príspevok
    vklad do pokladne uctujes uz do toho obdobia, kedy ten vklad bol uctovany, nie do otvorenia...
    Dakujem za pomoc a 353/411 tiez do obdobia kedy to bolo uctovane. Cize obdobie otvorenie vobec nemam pouzivat?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Prima73 Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc a 353/411 tiez do obdobia kedy to bolo uctovane. Cize obdobie otvorenie vobec nemam pouzivat?
    Musíš vytvotiť otváraciu súvahu. Ak si zadáš do lišty "otváracia súvaha" nájdeš presne popísané...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Prima73 Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc a 353/411 tiez do obdobia kedy to bolo uctovane. Cize obdobie otvorenie vobec nemam pouzivat?
    o tom som nic nepisala... iba som ta opravila ze vklad do pokladne ma byt uctovany uz v obdobi podla mesiacov...

    inak to mas dobre

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    andreaS Pozri príspevok
    o tom som nic nepisala... iba som ta opravila ze vklad do pokladne ma byt uctovany uz v obdobi podla mesiacov...

    inak to mas dobre

    Ked mam v obdobi otvorenie iba 353/411AE, tak sa mi v otvaracej suvahe vyplnila iba strana pasiv, v riadku 69 zakladne imanie a v riadku 72 pohladavky za upisane vlastne imanie ta ista suma iba minusom. Ma to tak byt?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Prima73 Pozri príspevok
    Ked mam v obdobi otvorenie iba 353/411AE, tak sa mi v otvaracej suvahe vyplnila iba strana pasiv, v riadku 69 zakladne imanie a v riadku 72 pohladavky za upisane vlastne imanie ta ista suma iba minusom. Ma to tak byt?
    http://www.porada.sk/t66841-p2-otvar...olocnosti.html

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Nechapem tu otvaraciu suvahu. Zauctovala som novu sro, v otvaracom obdobi iba zalozenie 353/411, vytlacim otvaraciu suvahu a nechapem ako moze byt vyplnena iba cast pasiv, riadok 69 plusom a riadok 72 minusom. Aktiva prazdne. Takto to ma byt? Alebo to mam zle? Vysvetli mi to niekto lopatisticky?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja mam v otvoreni este zapis 378/353 ako splatenie vkladov spravcovi vkladu, t.j. firma ma pohladavu voci spravcovi, aby splatil vklady do pokladne/na ucet...

    a tento pohyb o splateni mam uz v obdobi kedy bola sro zapisana do orsr a aj obdobie je podla toho (uz nie otvorenie).

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    andreaS Pozri príspevok
    ja mam v otvoreni este zapis 378/353 ako splatenie vkladov spravcovi vkladu, t.j. firma ma pohladavu voci spravcovi, aby splatil vklady do pokladne/na ucet...

    a tento pohyb o splateni mam uz v obdobi kedy bola sro zapisana do orsr a aj obdobie je podla toho (uz nie otvorenie).
    Sro vznikla 5.8. a k tomuto datumu je aj zapisana v OR. Takze ja som 378/353 neuctovala, ale potom som rovno do obdobia august (kedy sro vznikla) dala 211/353. Musim pouzit 378?

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    andreaS Pozri príspevok
    ja mam v otvoreni este zapis 378/353 ako splatenie vkladov spravcovi vkladu, t.j. firma ma pohladavu voci spravcovi, aby splatil vklady do pokladne/na ucet...

    a tento pohyb o splateni mam uz v obdobi kedy bola sro zapisana do orsr a aj obdobie je podla toho (uz nie otvorenie).
    Opravujem:
    spolocenska zmluva bola podpisana tromi spolocnikmi 16.6.2009 s tym, ze zakladne imanie bolo splatene pred zapisom do OR spravcovi. Sro bola zapisana do OR 5.8.2009. Do Omegy som si firmu nahodila s datumom vzniku podla zapisu do OR 5.8.2009.

    Postupovala som takto:
    1) do obdobia otvorenie (chcela som dat datum 16.6. kedy bola podpisana spolocenska zmluva, ale program mi to nedovoli), takze:
    5.8.2009 IDx 353AE/411AE
    5.8.2009 IDx 378/353AE
    vytlacenie otvaracej suvahy.

    2) vklad do pokadne
    5.8.2009 PPD 211/378
    a potom dalsie uctovne pripady ako nasleduju

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.