Zavrieť

Porady

obcan CR a dohoda o vykonani prace

Dlho som patrala na porade, ale nenasla som nic o zamestnani cudzinca, resp. obcana CR v SR na dohodu o vykonani prace. Je mozne uzavretie takejto dohody, alebo ma to nejake obmedzenia? Je potrebne, aby tento obcan CR mal pracovne povolenie na SR, alebo ine nalezitosti, ktore treba najprv zariadit {nejake specialne prihlasky do poistovni}?
Neviete ci existuju nejake rozdiely pri zamestnavani obcana CR u nas a obcanov z inych krajin EU?

Za pomoc dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jenny je offline (nepripojený) Jenny

    Jenny
    Aj ja by som potrebovala poradiť presne s týmto istým problémom. Ako je to s odvodmi do poisťovní, prípadne aké iné povinnosti má cudzinec z EU pri dohode o vykonaní práce v SR, ak vo svojej krajine platí poistné. Ďakujem.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ja by som sa rada vrátila k tejto otázke.

    Ak slovenská firma zamestnáva českého občana na TPP, treba niečo iné, ako pri zamestnávaní občana SR?

    veľmi pekne dakujem

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Pri zamestnavaní zahr. pracovníka je potrebný súhlas úradu práce so zamestnaním tohto občana. Myslím že je to preto, lebo aj naša krajina chce predovšetkým zamestnať našich ľudí a nie zahraničných a naši sedia doma. No keď si daš žiadosť že tento a nik iný bude mať pre teba jednoznačne prínos, tak to schvália. Inak je potrebné len jeho rodné číslo, ak ho nemá treba požiadať o jeho pridelenie na Registri v Banskej Bystrici, ale to tu nájdeš na porade presné informácie len si to vyhľadaj, je tam aj adresa. Už sme viackrát tento problém diskutovali a ja som to tam tiež písala. Ak nenájdeš, pošli ss a ja ti napíšem adresu aj čo je k tomu potrebné. Inak postupuješ ako s našimi občanmi

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem ti.

    rodné číslo ma pridelené české - nelíši sa od nášho. (o registri v BB som už čítala ).

    Problém je ale o to zložitejší, že firma zamestnáva občana ČR už od januára.
    Budú s tým nejaké problémy?

    ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

    ka.ja
    našla som si tu túto tému z roku 2005, ale odvtedy už veľa času uplynulo a my by sme potrebovali teraz uzavrieť dohodu o vykonaní práce s občanom ČR - miesto výkonu práce bude SR. Mám postupovať tak, ako by som uzatvárala dohodu o vykonaní práce so slovákom, alebo nejako inak?

    omorfoula je offline (nepripojený) omorfoula

    omorfoula
    veru i ja by som potrebovala s tymto poradit, ale myslim si ze kedze je volny trh v ramci EU , nemal by to byt problem.

    Proste sa podpise dohoda, treba sa zaregistrovat do 8 dni od podpisu v SP, z odmeny sa do SP zaplati do garancneho fondu 0,25% a urazove poistenie 0,8%

    treba sa nahlasit aj na DU, rsp. rozsirit registraciu platitela dane zo ZC o platenie preddavkov na dan za dohodarov.

    je to spravne?

    obcan CR a dohoda o vykonani prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.