Zavrieť

Porady

uskutočňovanie stavieb a ich zmien

Prosím Vás čo spada pod tuto živnosť môže človek s takouto živnosťou mi postaviť dom?Ide sice o prízemny dom ale určite si myslím že nejde o jednoduchu stavbu tak mi poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Tak je ta zivnost definovana, je to klasika. Aku inu by ste si predstavovali? Autorizacie z SKSI nie su zivnost, to su opravnenia.

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Uskutočňovanie stavieb

    Toto je z materiálu MVSR, odbor živ. podnikania z januára 2008:

    Voľná živnosť Uskutočňovanie stavieb a ich zmien zahŕňa

    - uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmien
    - uskutočňovanie inžinierskych stavieb
    - uskutočňovanie pozemných stavieb

    čiže spĺňa čo sa týka uskutočňovania jednoduchých stavieb.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Beginner1 Pozri príspevok
    určite si myslím že nejde o jednoduchu stavbu tak mi poraďte.
    osobne si pod zlozitou stavbou predstavim napriklad zakladanie mostneho pielira pod mostom apollo pod hladinou dunaja. to su inzinierske roboty, rodinne domy su aj pre stredoskolakov, roky ich stavali ludia svojpomocne. ten mostny pilier si svojpomocne predstavit neviem. skuste pozriet,ak vas stavebnictvo zaujima nejake foto z vystavby JE, tam je v betone tolko zeleza, ze to vypada ako salung osobne taketo podcenovanie firiem s opravnenim nemam rad, tato zivnost je viazana na vzdelanie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na projekte môjho domu z 1949 r. je napísané.Stavbu domu bude realizovať murársky majster z Klátovej XY.A dom stojí dodnes bez statických opráv.
    Vtedy to stačilo.Potom neviem či vtedy boli taký múdri murári ,alebo dnes taký blbý.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    murari mohli byt rovnaki,len asi nebol murar kazdy pako bez vyucneho listu ako to je dnes dnes muruju uz aj cukrari, sak je to len tehly ukladat,ne?

    VTi je offline (nepripojený) VTi

    VTi
    Ak máte kvalitný projekt, tak Vám rodinný dom postaví aj človek so stredoškolským vzdelaním. Je potrebné aby mal dostatočné skúsenosti s organizáciou výstavby. Na kvalitu dohliada stavebný dozor.

    uskutočňovanie stavieb a ich zmien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.