Zavrieť

Porady

faktura platiteľ DPH vs. neplátca DPH

Prosím Vás mohol by mi niekto vysvetliť ako to je s fakturáciou medzi platcami a neplatcami DPH. Hlavne by ma zaujímalo, ak som ja neplatca DPH, robil pre mňa nejaké veci platca DPH, vystavil pre mňa faktúru aj s DPH. Je v tom nejaký problém? Ako si to zaúčtuje on a ako ja? Kto je na tom lepšie? Hľadala som v príspevkoch, ale vyhodilo mi to staré roky, ešte 2004
díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dareckova Pozri príspevok
    Prosím Vás mohol by mi niekto vysvetliť ako to je s fakturáciou medzi platcami a neplatcami DPH. Hlavne by ma zaujímalo, ak som ja neplatca DPH, robil pre mňa nejaké veci platca DPH, vystavil pre mňa faktúru aj s DPH. Je v tom nejaký problém? Ako si to zaúčtuje on a ako ja? Kto je na tom lepšie? Hľadala som v príspevkoch, ale vyhodilo mi to staré roky, ešte 2004
    díky
    DPH od platitela DPH je u neplatitela súčasťou výdavkov ovplv.základ dane.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Problem v tom nie je, len si tu DPH nemozes uplatnit (vo vseobecnosti by si ju platitel uplatnit mohol).

    gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

    gutan52
    Lianka Pozri príspevok
    Problem v tom nie je, len si tu DPH nemozes uplatnit (vo vseobecnosti by si ju platitel uplatnit mohol).
    Stolár mi tvrdí, že od neho je výrobok lacnejší, lebo je neplatca DPH. K výslednej cene mi nedohodí 19%DPH. Vraj aj SBD berie od neho výrobky, pretože nie sú navýšené o DPH ? Tak ako je to?

    Ak by bol platcom DPH, Stav. byt. družstvo by mu nedalo zákazku. Tak ako to chápu na tom SBD?

    Sú naozaj neplatcovia DPH výhodnejší ?

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    gutan52 Pozri príspevok
    Stolár mi tvrdí, že od neho je výrobok lacnejší, lebo je neplatca DPH. K výslednej cene mi nedohodí 19%DPH. Vraj aj SBD berie od neho výrobky, pretože nie sú navýšené o DPH ? Tak ako je to?

    Ak by bol platcom DPH, Stav. byt. družstvo by mu nedalo zákazku. Tak ako to chápu na tom SBD?

    Sú naozaj neplatcovia DPH výhodnejší ?

    SZCO poskytujuci sluzby s nizkymi nakladmi. Chapem to spravne?:


    Faktury u platcu DPH:
    Dosle fakúry za telefon a internet a ine na 1190 euro: 1000 jeho náklad 190 si uplatní na vrátenie od DU

    Vystavené fakúry na 5950 euro: jeho výnos 5000, odvedie DU 950 euro
    HV: 5000-1000=4000 euro hruby zisk

    Faktury u neplatcu DPH: Dosla fakúra na 1190 euro, 1190 jeho náklad
    Vystavené fakúry na 5950 euro, jeho výnos je 5 950 euro
    HV: 5950-1190=4760 eura hruby zisk bez papierovaciek

    faktura platiteľ DPH vs. neplátca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.