Zavrieť

Porady

výraz "hut" vo futbale

Vie mi niekto pomoct, ako by ste prelozili pokrik "hut" - pouziva sa to v americkom futbale. dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    To nema ziaden vyznam. Je to len pokrik na rozprudenie hry. Inak to slovo znamena chatrc alebo sopu, ale vo futbale je to len taky pokrik. Nemusi to byt hut, hrac moze zvolit aj ine slovo.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Slayer666 Pozri príspevok
    To nema ziaden vyznam. Je to len pokrik na rozprudenie hry. Inak to slovo znamena chatrc alebo sopu, ale vo futbale je to len taky pokrik. Nemusi to byt hut, hrac moze zvolit aj ine slovo.
    Ešte doplním, že "hut" vzniklo pravdepodobne od slova "attention" (používaného v armáde - "pozor") jeho skrátenou výslovnosťou
    "a-ten-hut" = "ten hut" = "hut"

    cancan je offline (nepripojený) cancan

    cancan
    Velmi pekne vam obom dakujem. Mne sa ziaden zmysluplny preklad na to slovo nepodarilo najst. Prekladam totiz jeden scenar a znacna cast deja sa tam odohrava na futbalovom ihrisku, tak sa s tym trochu trapim...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    cancan Pozri príspevok
    Velmi pekne vam obom dakujem. Mne sa ziaden zmysluplny preklad na to slovo nepodarilo najst. Prekladam totiz jeden scenar a znacna cast deja sa tam odohrava na futbalovom ihrisku, tak sa s tym trochu trapim...
    A vieš, kedy konkrétne sa toto slovo v tom filme používa?

    Uvažujem, či by sa nehodilo "chytaj" (alebo kratšie "chyť"), prípadne jednoducho "pozor"...

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    No ja by som to nechal tak - proste hut. Zbytocnych prekladov a predabovani cudzojazycnych textov sme si vsetci uzili nadmieru. Takze, kludne nas toho mozes aspon ty usetrit. Podla mna staci hut.

    cancan je offline (nepripojený) cancan

    cancan
    no nastastie mam ten film aj na dvd, tak zajtra si to chcem v klude pozriet (muza s detmi poslem na sankovacku), tak potom budem mudrejsia :-)))

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    cancan Pozri príspevok
    no nastastie mam ten film aj na dvd, tak zajtra si to chcem v klude pozriet (muza s detmi poslem na sankovacku), tak potom budem mudrejsia :-)))
    Určite bude najlepšie to vidieť...
    Ešte som našla, že hráči používajú taký povel na začatie hry (útoku) - "down-set-hut" - a to by som prirovnala nášmu "pripraviť sa-pozor-štart/teraz". Takže možno by sa hodil aj preklad "teraz".
    A pri rozohrávke (lopta nesmie ísť priamo z ruky do ruky) sa používa počítanie napr. "down-set-hut,hut,hut" - na oklamanie súpera - teda až po treťom "hut" dochádza k rozohrávke a lopta môže ísť do hry. Čiže ako písal slayer666, mohli by to byť ľubovoľné slová, ktoré majú hráči dohodnuté... trebárs aj raz-dva-tri.

    cancan je offline (nepripojený) cancan

    cancan
    Este raz vam vsetkym dakujem, je to super, ze mi tu takto pomahate
    Potom sem napisem, ako som to nakoniec prelozila. ale to este neznamena, ze to tak bude aj vo filme. ja robim len preklad, dalsia osoba to musi napasovat "na hubu" a potom tam este aj tak mozno este niekto iny nieco zmeni.. ale uz aspon viem, kam sa obratim, ked zase narazim na nejaku "pikosku" tak idem dalej pokracovat, este skoro 30 stran...

    výraz "hut" vo futbale

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.