Zavrieť

Porady

SRO a bankový výpis

chcel y som sa spýtať či je povinnosťou SRO aby mala svoj vlastný účet, lebo dostal som jednu firmu a oni nevedú účet na meno spoločnosti ale na meno konateľa. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Trip je offline (nepripojený) Trip

    Trip
    1. firma nema ziadnu povinnost mat bankovy ucet
    2. druhou castou Tvojej otazky chces naznacit, ze platobny styk firmy tecie cez osobny ucet konatela?

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    ano je to tak, ibaže tam nedáva už svoje osobné platby čo dával pred založením sro, ale idú tam len prevody čo sa týkajú sro. Neviem či existuje nejaký zákon, že sro musí mat na seba napísaný účet, alebo či to može byt meno konatela. NIe je za to žiadna pokuta?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Myslím si, že takýto účet nie je v majetku spoločnosti, a ani v účtovníctve spoločnosti nemá čo hľadať. Veď spoločnosť má vlastnú právnu subjektivitu, a to čo nie je na jeho meno, ani nie je jeho.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    No a ako by ste potom účtovali úhrady fa cez banku, mzdy a pod. Jedine čo by som nedávala do nákladov by boli poplatky banke, úrok a dan z úroku. Inak si to neviem vůbec predstavit účtovanie úhrad. Dik

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Aldan Pozri príspevok
    No a ako by ste potom účtovali úhrady fa cez banku, mzdy a pod. Jedine čo by som nedávala do nákladov by boli poplatky banke, úrok a dan z úroku. Inak si to neviem vůbec predstavit účtovanie úhrad. Dik
    Ak sa to tak "stalo", tak už len zúčtovať cez interný doklad, nie cez bankové výpisy, lebo bankový výpis s.r.o. nemáš k dispozícii.
    Ber to ako "jednorazové vyriešenie problému", lebo spätne to nevieš vrátiť, ale konateľ je zodpovedný, aby firemné peniaze "tiekli" cez firemný účet a žiadný iný.

    Je nepodstatné či daná právnická osoba je veľká, alebo malá.
    Ako by to asi vyzeralo ak by taký Slovnaft riešil svoj platobný styk cez súkromné účty štatutárov.

    SRO a bankový výpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.