Zavrieť

Porady

Šelest na srdci?

Zdravím Vás!

Osoba v kľude, v pokoji pociťuje nejakú nepravidelnú činnosť srdca. Môže ísť o šelest na srdci?

Osoba je stredného veku, neobézna, pracujúca, nestresujúca, životospráva primeraná, zamestnanie viac sedavé, bez zdravotných problémov.
Lekára zrovna "nemusí", pokiaľ ozaj nemusí.
Pri tom tzv. šelestení srdca jej pomáha, keď začne kašľať.

Vopred ďakujem za Vaše názory a postrehy!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Spominana osoba lekara zial OZAJ MUSI
    opisany "selest" su pravdepodobne srdcove arytmie - poruchy rytmu srdca, ktore musia byt odborne vysetrene!!

    SO SRDCOM SA NERADNO ZAHRAVAT!

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Hansa Pozri príspevok
    Zdravím Vás!

    Osoba v kľude, v pokoji pociťuje nejakú nepravidelnú činnosť srdca. Môže ísť o šelest na srdci?

    Osoba je stredného veku, neobézna, pracujúca, nestresujúca, životospráva primeraná, zamestnanie viac sedavé, bez zdravotných problémov.
    Lekára zrovna "nemusí", pokiaľ ozaj nemusí.
    Pri tom tzv. šelestení srdca jej pomáha, keď začne kašľať.

    Vopred ďakujem za Vaše názory a postrehy!
    No tu je tazko radit, aj ked "osoba nemusi k lekarovi" tak je lepsie skôr ako nikdy, pre boha, ved srdce a mozog su 2 najdôlezitejsie organy-ktoré nas drzia pri zivote. je nutne dat si urobit kardiologicke vysetrenie, sono-srdca,zaťažujuci test/na stacionarnom bicykli/, podla mna nejde o šelest, ak ma nepravidelnu činnost srdca-tak arytmia sa spaja z hrubnutim steny jednej komory-a to uz nie je len tak, pozor.nechcem strasit,ale viem o com hovorim/ja som mala to iste a teraz mam diagnozy jedna radost/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.