Zavrieť

Porady

Som povinná vykonať RZZP za r. 2009 alebo môj bývalý zamestnávateľ ?

Dobrý deň !

U predchádzajúceho zamestnávateľa som pracovala do 28.2.2009 / čiže dva mesiace / od 01.03.09 som bola PN do 12.6.2009 a od 13.6.2009 som až doteraz evidovaná na ÚPSVaR. Dnes mi od bývalého zamestnávateľa prišiel doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za r.2009 s pokynmi že mám vykonať RZZP. V mesiaci 02/2009 som dostala vyplatenú odmenu a preto som presiahla maximálny mesačný VZ, musím vykonať RZZP ja, alebo o to môžem požiadať zamestnávateľa ????????Prosím poraďte mi, nie som si istá....

veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Podobný prípad som riešila ja, len s tým rozdielom, že manžel, ktorý tiež dostal pri rozviazaní prac. pomeru /31.01.2009/ odmenu, sa znova zamestnal, k 31.12.2009 bol zamestnaný a ešte stále v tej firme pracuje, takže RZZP by mu mal urobiť terajší zamestnávateľ. Ty si ho musíš urobiť sama, tak to stojí v zákone.

    Som povinná vykonať RZZP za r. 2009 alebo môj bývalý zamestnávateľ ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.