Zavrieť

Porady

číslovanie došlých faktúr/záväzky/

ahojte. prosim o pomoc. robim v alfe. doteraz som došlé faktúry na hodila len do záväzkov, s tým že som ich interne nečíslovala napr. DF1/09, dala som tam iba číslo faktúry.......ako to má byť správne? musím ich aj interne očíslovať? dakujem
EšTE JEDNA OTázka, môžem v novom roku číslovať výdavkové a príjmové doklady inou formou...napr. v min som číslovala V-00001, a teraz budem inak?
Naposledy upravil toju : 30.01.10 at 10:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, zavazky musia byt interne cislovane - ciselny rad od 1.
    Ano, od dalsieho roka mozes zmenit cislovanie.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    toju Pozri príspevok
    ahojte. prosim o pomoc. robim v alfe. doteraz som došlé faktúry na hodila len do záväzkov, s tým že som ich interne nečíslovala napr. DF1/09, dala som tam iba číslo faktúry.......ako to má byť správne? musím ich aj interne očíslovať? dakujem
    EšTE JEDNA OTázka, môžem v novom roku číslovať výdavkové a príjmové doklady inou formou...napr. v min som číslovala V-00001, a teraz budem inak?
    Ja v Alfe používam pre došlé faktúry číselný rad: DF090001, DF090002, ...
    na otázku dva si už odpoveď dostala

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    rodina1 Pozri príspevok
    Ja v Alfe používam pre došlé faktúry číselný rad: DF090001, DF090002, ...
    na otázku dva si už odpoveď dostala

    A co povinnost odvodov do ZP a SP, tiez je to zaväzok, ale fakturu k tomu nemam. Mozem si pre ne vytvorit samostatny ciselny rad?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Prima73 Pozri príspevok
    A co povinnost odvodov do ZP a SP, tiez je to zaväzok, ale fakturu k tomu nemam. Mozem si pre ne vytvorit samostatny ciselny rad?
    Môžeš, ja používam napr. pre sociálne SP2009, pre zdravotné ZP2009 a dávam to do záväzkov, typ : poistné.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Milka2 Pozri príspevok
    A čo bude ako doklad v záväzkoch na úhradu poistného??
    Ja dávam prefotený " výmer" zo SP, je to vlastne list zo SP, kde SZČO pridelia aj identifikačné číslo. A zo ZP poslednú prefotenú stranu z RZZP, tam je uvedená suma poistného, ktorú je SZČO povinný platiť.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Milka2 Pozri príspevok
    neúčtuješ to ako odvody do fondov-25(v Alfe), ako výdavok z banky??
    Uctujem to ako odvod do fondov a zaroven aj znizenie (uhradu) zaväzku.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Môžeš, ja používam napr. pre sociálne SP2009, pre zdravotné ZP2009 a dávam to do záväzkov, typ : poistné.
    ZP (SP) si davate do zaväzkov jednou sumou za cely rok, alebo zvlast za kazdy mesiac?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Milka2 Pozri príspevok
    neúčtuješ to ako odvody do fondov-25(v Alfe), ako výdavok z banky??
    Áno, v Alfe ide platba postného do fondov buď cez BÚ alebo pokladňu ( ak je uhradená v hotovosti = VPD ).

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Prima73 Pozri príspevok
    ZP (SP) si davate do zaväzkov jednou sumou za cely rok, alebo zvlast za kazdy mesiac?
    Ja dávam každý mesiac zvlášť.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    rodina1 Pozri príspevok
    Ja dávam každý mesiac zvlášť.
    otázka Pozri príspevok
    Je to prehľadnejšie.

    Ja dávam záväzok za celý rok, ale je to na každého rozhodnutí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prima73 Pozri príspevok
    ZP (SP) si davate do zaväzkov jednou sumou za cely rok, alebo zvlast za kazdy mesiac?

    § 2
    Deň uskutočnenia účtovného prípadu


    (1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov2) alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

    § 14
    Pohľadávky a záväzky

    (4) Vznik a zánik záväzku sa účtuje ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu podľa § 2.


    Správne by malo byť mesačne .

    Ale priznám sa , že ja to robím polročne .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.