Zavrieť

Porady

Dynamické zväzky + Acronis True Image

Nejdú do kopy. Potrebujem zmeniť dynamické zväzky (logické disky) na základné. Má s tým niekto skúsenosť? W7 64bit.
Ináč sú to vyhodené peniaze, lebo Acronis True Image 2010 sa ani len nespustí. Ďakujem.
Usporiadat
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Chyba bude v tebe pretoze ja Acronis vyrobky pouzivam uz asi 2 roky a som spokojny...obnova pc za 15 minut
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

True image ja na zálohu a obnovu.Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite.Mám Win 64 bit. a žiadny problém s tým programom.Prevod z dynamického na logický sa dá bez strát údajov ,ale naopak asi nie.
Naposledy upravil Vlado40 : 31.01.10 at 11:01
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska


To naozaj? Tu máš presné znenie oznamu, aj s chybami, pri spustení programu "Acronis True Image Home detekoval nepodporované jednotky pevných disků. "Acronis True Image Home nepodporuje dynamické disky Windows, EZ-Drives, atd." A tým končí. Samozrejme W7 sa ma pri inštalácii nič nepýtali a urobili si dymamické zväzky - terminológia MS.
Pri XP a staršej verzii Acronis True Image Home nebol problém. Akurát so SATA diskami. Preto som prešiel na v. 2010.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite
Takže o nič neprídem? A dá sa použiť jednorazovo bez zakúpenia?
Pozrel som sa naň, ale o zmene dynamických zväzkov a základné tam nie je žiadna zmienka. Potrebujem len tú zmenu a nič viac. V OS som to nenašiel.
Naposledy upravil sthruska : 31.01.10 at 11:06
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

sthruska Pozri príspevok
//Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite
Takže o nič neprídem? A dá sa použiť jednorazovo bez zakúpenia?
To neviem stiahni si skúšobnú verziu a vyskúšaj.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Už ťahám, len či tam bude tá funkcia.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Keď sa inštaluje Win7 a dá sa formátovať daný disk tak ten disk je jednoduchý základný NTFS .Pozri sa pravé tlačidlo na tento počítač - spravovať- správa diskov
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

To bolo prvé čo som urobil. Žiaľ, všetky sú dynamické.
Prešiel som si návod. Je tam všetko možné, len nie čo potrebujem ja.
Naposledy upravil sthruska : 31.01.10 at 11:30
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Neviem či dynamický disk nie je ešte z XP.Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický?Obávam sa že bude treba zálohovať údaje , odstrániť disk a nanovo vytvoriť.Ak sa dynamický disk dá skonvertovať na jednoduchý tak je potrebné formátovanie.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Toto je asi pre Windows XP:

Prevod dynamického disku na základný disk
Pri zmene dynamického disku na základný disk postupujte nasledovne: Zálohujte všetky údaje na všetkých zväzkoch na disku, ktorý chcete skonvertovať na základný disk.
Prihláste sa ako správca alebo ako člen skupiny Administrators.
Kliknite na tlačidlo Štart a potom na položku Ovládací panel.
Kliknite na položku Výkon a údržba, kliknite na položku Nástroje na správu a potom dvakrát kliknite na položku Správa počítača.
V ľavej časti okna kliknite na položku Správa diskov.
Kliknite pravým tlačidlom myši na zväzok na dynamickom disku, ktorý chcete skonvertovať na základný disk, a potom kliknite na položku Odstrániť zväzok.
Po zobrazení výzvy na odstránenie zväzku kliknite na tlačidlo Áno.
Zopakujte štvrtý a piaty krok pre každý zväzok na dynamickom disku.
Keď ste odstránili všetky zväzky z dynamického zväzku, kliknite pravým tlačidlom myši na dynamický disk, ktorý chcete zmeniť na základný disk, a potom kliknite na položku Konvertovať na základný disk.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický? - Áno, všetky. To si ma nepotešil. Reinštalácia je dosť náročná. Tak dva dni. Včítanie nastavenia všetkých programov.
Chcel som pridať obrázok, ale takú možnosť tu nevidím.
Naposledy upravil sthruska : 31.01.10 at 12:00
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nechápen prečo aj disk na ktorom je systém je dynamický.Pri inštalácii WIN7 si dal formátovať disk , alebo už bol sformátovany.Najlepšie je ak pri inštalacií si disk sformátuje WIN7 sám.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Žeby sa mi to podarilo dať obrázok? Uvidím.
Disky.jpg  
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Najlepšie je ak pri inštalacií si disk sformátuje WIN7 sám.
Veď to aj urobil
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ten pracovný disk je najmenší .Skús si zálohovať údaje.Potom vo WIN7 ho sformátovať.Možno si inštaloval na celý čistý disk a potom si ho rozdeľoval.Aj tak je to rozdelenie pre mňa čudné.Jeden disk systém a potom disk programy.Ak odide systém tak znovu treba inštalovať aj programy.Ja si najprv disk pripravím v Disc director suite z boot CD-čka.Rozdelím ho tak že systém Win7 má 50GB a ostatné particie podľa kapacity disku.Potom aj to akože budúce C dám pri inštalácií sformátovať samotným WIN7.Vtedy určite dynamické disky nevytvorí.
Naposledy upravil Vlado40 : 31.01.10 at 12:18
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ten pracovný disk je najmenší .Skús si zálohovať údaje.Potom vo WIN7 ho sformátovať.

O to nejde. Ja som zakúpil True Image len kvôli jedinej veci. Obnova OS po páde systému - pomocou F11 pri bootovaní. Preto potrebujem zálohovať tri partície Systémovú 100 MB, C - Sytem a D - Programy. Ostatné ma nezaujímajú. Sú to len údaje a tie sú zálohované.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Veď kvôli tomu .Mám 50GB na ktorom mám systém aj programy.Ak pri páde Windows obnovím pomocou True image tých 50GB mám obnovený komplet systém aj programy.
Naposledy upravil Vlado40 : 31.01.10 at 12:35
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

sthruska Pozri príspevok
Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický? - Áno, všetky. To si ma nepotešil. Reinštalácia je dosť náročná. Tak dva dni. Včítanie nastavenia všetkých programov.
Chcel som pridať obrázok, ale takú možnosť tu nevidím.
2 dni reinstalacia? To mas 386-ku? :-) - To si trochu prehnal, ale uznavam, ze to moze trvat dost dlho. Ked si ale zazalohujes uzivatelske systemove adresare nainstalovanych aplikacii, tak to mas vsetko nastavene za chvilu.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ked si ale zazalohujes uzivatelske systemove adresare nainstalovanych aplikacii, tak to mas vsetko nastavene za chvilu.

To ma nenapadlo. Skúsim.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Odpoveď Acronis-u
Prosim vezte, ze zakladni verze programu nepodporuje dynamicke disky.
(strana 12 uzivatelska prirucka
http://www.acronis.cz/download/Manua..._UserGuide.pdf).
Podporu dynamickych disku lze integrovat s doplnek Acronis Plus Pack
(http://www.acronis.cz/domacnosti-a-k...e-image-home/p
lus-pack/)
Môj dodatok: cena je 30 € + poštovné, balné 150 ČK + DPH
Naposledy upravil sthruska : 01.02.10 at 11:54
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať