Zavrieť

Porady

nezaplatená faktúra

Prosím, Vás chcem sa opýtať jednu otázku. Možno sa niekto nad tým zasmeje ale mne to vrtá stále v hlave. Ak mám na konci roka nezaplatenú faktúru, tak sa to nejako účtuje, alebo nie? Oni mi ju zaplatili hneď v januári2010. Nie som si istý tak sa radšej opýtam. Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Vedieš JU? Nezaplatená faktúra sa tiež účtuje, prejaví sa Ti vo výkaze o majetku a záv. ako pohľadávka.

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Účtujem v PÚ. Práve že to neviem ako to je v PÚ. Predtým som robila JÚ. Som stoho zmetená.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    V PU ju samozrejme tiež účtuješ (311/602,343). Ide to do súvahy aj do výsledovky, nerieš, či je zaplatená alebo nie, to sa rieši v JU.

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    To máš vlastne pravdu. Blbo som definovala otázku. Oni v roku 2009 uhradili predfaktúru. Zaslaná bola ostrá faktúra na vyššiu sumu a teraz neviem čo stým zostatkom čo dlžia. Nejako sa to účtuje? díky

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Teraz neviem, kto sa pýta, 11danny99 alebo zlatko7979?

    Takže doúčtuj toto:
    príjem preddavku : 221/324

    ostrá odb.faktúra: 311/602,343
    odpočet prijatého predd.: 324/311

    V roku 2010 doplatia zbytok, zaúčtuješ 221/311.

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Jej prepáč, vôbec som si to neuvedomila, že som niekomu do tohto problému vliezla. 11danny99 ospravedlňujem sa. Ale potrebovala som to vedieť aj ja. A tiež díky JarkaL. To tak vyzerá keď si človek založí sro a robila som predtým JÚ. Mám v tom trocha chaos.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ja mám opačný problém, stále robím PU v s.r.o. a dnes som po véééľmi dlhej dobe robila JU SZČO (včera doniesol igelitku). Postupy ovládam, aj SW, ale stále ma to ťahá k podvojku a v banke som si výbery z bankomatu pooznačovala 261

    nezaplatená faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.