Zavrieť

Porady

Pedagogicke minimum pre ucenie na ZUS

Mam vystudovanu Skolu uzitkoveho vytvarnictva, momentalne studujem na VS nieco uplne ine (marketing) a zaujimalo by ma ci by som si mohla spravit pedagogicke minimum kedze by som chcela ucit vytvarnu vychovu v ZUS resp. ci musim ist studovat ucitelstvo VV aj ked vytvarne vzdelanie uz mam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    pe.pe Pozri príspevok
    Pre vyučovanie predmetov výtvarného odboru na ZUŠ je požadovené minimálne vyššie odborné vzdelanie (pomaturitné štúdium). Pokiaľ viem, takmer všetky ŠÚV-ky ho poskytujú. Samozrejme, je možné získať kvalifikáciu aj VŠ štúdiom 1. alebo 2. stupňa.
    Želám pohodový deň.
    Súhlasím s príspevkom,len dopĺňam:
    Kvalifikačné predpoklady pre pedagogických zamestnancov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR 437/2009. V tomto konkrétnom prípade je to časť X. Učiteľ základnej umeleckej školy str. 19.
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Pre vyučovanie predmetov výtvarného odboru na ZUŠ je požadovené minimálne vyššie odborné vzdelanie (pomaturitné štúdium). Pokiaľ viem, takmer všetky ŠÚV-ky ho poskytujú. Samozrejme, je možné získať kvalifikáciu aj VŠ štúdiom 1. alebo 2. stupňa.

    Pedagogicke minimum pre ucenie na ZUS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.