Zavrieť

Porady

Ohlásenie z SP bez výpovede!

Chcela by som sa opýtať : Dnes mi konči skúšobná doba a vo štvrtok 28.1.mi majiteľka firmy oznamila že so mnou chce skončiť pracovný pomer ale do teraz stále nemám písomnú výpoveď. Dnes sa ma druhý majiteľ opýtal čo robím v práci načo som ja odpovedala že nemám výpoveď a predsa mam stále platnú pracovnú zmluvu načo mi on odpovedal že ma spolumajiteľka už v piatok odhlásila na sociálnej poisťovni . Je to možné aby som už bola odhlásená na sociálnej poisťovni keď nemám v rukách platnú výpoveď a ako mam postupovať ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alpe Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať : Dnes mi konči skúšobná doba a vo štvrtok 28.1.mi majiteľka firmy oznamila že so mnou chce skončiť pracovný pomer ale do teraz stále nemám písomnú výpoveď. Dnes sa ma druhý majiteľ opýtal čo robím v práci načo som ja odpovedala že nemám výpoveď a predsa mam stále platnú pracovnú zmluvu načo mi on odpovedal že ma spolumajiteľka už v piatok odhlásila na sociálnej poisťovni . Je to možné aby som už bola odhlásená na sociálnej poisťovni keď nemám v rukách platnú výpoveď a ako mam postupovať ? Ďakujem
    Pri skončení PP počas SD neide o výpoveď ,ale o skončenie PP v SD. To skončenie v SD musí byť oznámené písomne.

    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tweety Pozri príspevok
    Pri skončení PP počas SD neide o výpoveď ,ale o skončenie PP v SD. To skončenie v SD musí byť oznámené písomne.

    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    Kedže si to nedostala písomne, nebol dôvod na odhlášku z posťovní.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    alpe Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať : Dnes mi konči skúšobná doba a vo štvrtok 28.1.mi majiteľka firmy oznamila že so mnou chce skončiť pracovný pomer ale do teraz stále nemám písomnú výpoveď. Dnes sa ma druhý majiteľ opýtal čo robím v práci načo som ja odpovedala že nemám výpoveď a predsa mam stále platnú pracovnú zmluvu načo mi on odpovedal že ma spolumajiteľka už v piatok odhlásila na sociálnej poisťovni . Je to možné aby som už bola odhlásená na sociálnej poisťovni keď nemám v rukách platnú výpoveď a ako mam postupovať ? Ďakujem
    Neboj, oni ti to písomné oznámenie dajú do ruky antidatované. Pri skončení PP počas skúš. doby nie je podmienkou doručenie pís. oznámenia vopred.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Obvykle sa zrušenie PP v skúšobnej dobe oznamuje aspon 3 dni pred ukončením PP, nie je to však striktne uvedené v zákonníku práce.

    Ohlásenie z SP bez výpovede!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.