Zavrieť

Porady

Pestovanie šampiňónov

Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampinony a kde zozeniem sampinonovy substrat....dakujem
Naposledy upravil Dav : 16.03.10 at 05:12
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

j.a.r.ooo Pozri príspevok
Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampiony a kde zozeniem sampionovy substrat....dakujem
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.Asi boli myslené žampiňóny.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

cooooooo? ved huby..
0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

no sak a vies ako sa pestuju?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Substrát s násadou šampiňónov predávajú v každej záhradkárskej predajni.
0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

a mas stym skusenosti? ako co ...
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Mám, ale po prvý krát mi to nevyšlo.
Na druhý krát som si dala záležať aby substrát nepreschol a bol v tme a šampiňóny sme mali krásne. Je to v krabici ako cca od kancelárskeho papiera všetko pripravené aj s návodom, ktorý treba presne dodržať a výsledok sa dostaví. Tohto roku sa pohrávam znovu s myšlienkou na domáce šampiňóny, ale nemám veľmi pochopenie u rodiny, keďže som momentálne pohybovo indisponovaná a zdá sa im, že im nachádzam stále novú robotu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
j.a.r.ooo Pozri príspevok
Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampiony a kde zozeniem sampionovy substrat....dakujem
Tweety Pozri príspevok
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.Asi boli myslené žampiňóny.
...ani jedno a ani druhé ....

ALE

ŠAMPIŇÓNY

...a pestovanie ....napríklad

http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

takze ked budem chcet pestovat svoje vlastne sampiononky tak co mi treba secko kupit staci iba ten sampiononovy substrat? lebo som pozeral vcera na prime receptar prima napadov a tam hovoreli o tom substrate a este o nejako krycom substrate....
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Aj spodný, aj krycí substrát je spolu v krabici, ten vrchný rozsypeš na spodný, polievaš a čakáš...... a snáď sa dočkáš
0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

kolo to tak priblizne stoji a bohata uroda je z toho? moze sa to pestovat aj cez zimu ako napriklad teraz?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Tweety Pozri príspevok
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.Asi boli myslené žampiňóny.
Neexistujú nijaké žampiňóny ale iba žampiony, a to iba v Čechách. My máme na Slovensku šampiňóny..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

j.a.r.ooo Pozri príspevok
kolo to tak priblizne stoji a bohata uroda je z toho? moze sa to pestovat aj cez zimu ako napriklad teraz?
Skús si to prečítať tu http://www.agrona.sk/peciarka-dvojvs...otovy-substrat ale vyzerá to naozaj zaujímavo, byť sebestačný s hubami.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Šampiňony som ešte neskúšal, ale Hlivy sú fajn, je to úplne jednoduché na dreve. Teraz testujem hľuzovky - lanýže na lieskach, to je ale beh na dlhšiu trať.
0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

oki
0 0
emzetperx emzetperx

emzetperx je offline (nepripojený) emzetperx

Ja som nedávno kúpil takú krabicu na pestovanie šampiónov. Je tam návod na pestovanie + recepty na prípravu. Kryciu vrstvu zeminy treba rožmoliť na substrát a pokropiť vodou, zakryť fóliou a položiť na miesto kde bude max tých 25 ´C. Po 12 - 25 dňoch sa objavia biele časti, vtedy treba fóliu odstrániť a už len kropiť. Krabicu treba dať do studenšieho prostredia okolo tých 16 - 20 ´C. Ja som ešte len v prvej fáze - 13. deň, po krajoch sa už objavuje belota, už sa teším na domáce šampióniky.
2 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

Ahoj. Kúpila som v Hornbachu asi v polovici marca aj s návodom.Mám už tretiu sadu.Vždy fantastická úroda, len dodrž postup. Babca
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
wabi Pozri príspevok
Šampiňony som ešte neskúšal, ale Hlivy sú fajn, je to úplne jednoduché na dreve. Teraz testujem hľuzovky - lanýže na lieskach, to je ale beh na dlhšiu trať.
wabi, chcela som Ti poslať ss, ale máš vraj plnú schránku.
Nemôžeš napriek téme o šamp. napísať niečo o pestovaní tých hľuzoviek na lieske? Veď hríb ako hríb.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

V záhradkárstve sme si kúpili v takom vreci hlivu. Postupovali sme podľa návodu, úrodu sme mali asi 4x a krásnu. Teraz sme si kúpili šampiňóny a nič.
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Hlivy na topolových kmeňoch:


0 0
j.a.r.ooo j.a.r.ooo

j.a.r.ooo je offline (nepripojený) j.a.r.ooo

Prosim vas pekne mam problem. Kupil som si hlinu na pestovanie sampinonov a mal som aj urodu no ale po nejakom case mi male hubky zacali zltnut a prestali mi rast..do dnesneho dna su take iste...zistil som ze som to vela polieval a naspodu igelitu mi stala voda ktoru som zlial a aj tak nic...a este sa mi tam dostali aj nejake musky. Vie niekto poradit?
Naposledy upravil arizona : 06.05.10 at 20:45
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať