Zavrieť

Porady

Život v Anglicku

Má niekto skúsenosti so životom v anglicku? Hlavne, keď mám 2 deti (5-ročný a 9-ročná) - ako so školou. Z jazyka majú len chabé znalosti. Aké záväzky zostanú pre SR? A všetko ostatné...... Podelte sa so skúsenosťami. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Keďže sú občania Sr tak budeš musieť z nimi prísť asi 2x za šk. rok na slovensko kvôli známkovaniu (preskúšaniu). Tam sa dá chodiť do školy (poznám pár ludí čo tam majú deti a nudia sa na hodinách, naše deti sú dosť vpredu z učením, ani sa tam zase viac učia praktické veci, podla mna je to málo). Deti sa rýchlo učia jazyky toho by som sa nebál, Školstvo je tam podla mna dosť benevolentné alebo ako by som to nazval. Treba sa ísť dohodnúť z riaditeľkou školy kam teraz dcéra chodí. Ona by mala vedieť čo a ako. Nafasujete knihy indivindi plán ,a potom si len cez net alebo telefonicky dohodnete čo a ako. Ako z 5 ročným nie som si istý ale asi ako dcéra to bude obdobne.
    Ja som tiež chcel pred 1,5 rokom ísť za manželkou, ale mne riaditeľka nedoporučlia, moje deti v tom čase mali ísť do 8 a 6 triedy. Povedala mi a mala pravdu že to sú ročníky dôležité. Prestup na druhý stupeň a príprava na strednú.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Ked mas istu pracu, ubytovanie sa da zohnat.Da sa tam este stale viacej zarobit, i ked najomne je drahsie. Aj s detmi tam zije vela slovakov a hlavne poliakov. Cim mensie deti, tym lepsie, skor sa naucia jazyk. V skole sa da vsetko vybavit, dohodnut.
    Moj syn tam zil 5 rokov. Vratil sa na SR, ale nevydrzal tu ani pol roka, a uz je znovu tam odkial odisiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.