Zavrieť

Porady

Technické zhodnotenie majetku

Poprosím Vás o jednu radu, ešte v roku 2001 sme kupili malý drevený stánok, v roku 2009 sme nad ním vytiahli strechu a začali sme ju obmurovávať, čize zhodnotenie majetku je väčšie ako je vstupná cena. Ako mám postupovať pri účtovaní? Ako technické zhodnotenie majetku, pripočítať k zostatkovej cene a potom odpísať? Poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 26 Zákon o dani z príjmov
    4) Hmotný majetok sa odpisuje najviac do výšky vstupnej ceny, prípadne zvýšenej o vykonané technické zhodnotenie alebo pri zrýchlenom odpisovaní do výšky zvýšenej zostatkovej ceny.

    (5) Pri vykonaní technického zhodnotenia alebo skrátení doby odpisovania sa hmotný majetok doodpisuje do výšky vstupnej ceny, prípadne zvýšenej o vykonané technické zhodnotenie platnou ročnou odpisovou sadzbou alebo do výšky zostatkovej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny koeficientom pre príslušnú odpisovú skupinu. Vykonaním technického zhodnotenia sa doba odpisovania predĺži o dobu vyplývajúcu zo spôsobu výpočtu podľa § 27 alebo § 28.

    ludmila64 je offline (nepripojený) ludmila64

    ludmila64
    A som tu zas neviem s iporadiť, kde mám zaradiť kúpu miešačky, k technickému zhodnoteniu majetku, či ku kúpe dhm?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ahojte, potrebovala by som sa uistiť, ako postupovať. Na stavbe boli vykonané murárske úpravy cca v hodnote 3000 €, čiže ide o technické zhodnotenie. Môžem tieto úpravy odpisovať zvlášť, t.j. 20 rokov, alebo ich musím započítať do OC stavby

    Technické zhodnotenie majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.